niedziela, 8 marca 2015

Szkodnik - Urząd Skarbowy cz. 4 Minister pod sąd

Ostatnio opublikowano dokument, który obciąża Ministra Szczurka, gdyż mowa jest tam o nakłanianiu do prześladowania podatników oraz do sankcji za brak efektywności tego typu działań. Nie ma co do tego wątpliwości, że tego typu treść narusza przepisy kodeksu karnego, łamie podstawowe zasady prawa zawarte m.in. w Konstytucji, Kodeksie Postępowania Administracyjnego oraz Ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. Nic dziwnego, że sprawa trafiła do sądu.

Oto fragmenty budzące największe oburzenie:
  (...) urzędy skarbowe, które będą miały najwyższy procent kontroli negatywnych w skali kraju, zostaną pozbawiane pracowników kontroli podatkowej (pozostanie tam np. jedynie 2 kontrolujących).

  Celem na 2015 r. jest wzrost dochodów budżetowych, wzrost kontroli okresów bieżących i wzrost kontroli pozytywnych.

  Należy obecnie zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych - nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola na przynosić wpływy budżetowe.
To bardzo ciekawe, bo jak czytamy w Wikipedii:
  Słowo minister pochodzi od łac. minister – sługa, pomocnik.
  źr. Wikipedia
Jaki On sługa? I jaki pomocnik??

Może pomocnik rabunkowy...


Oto komentarz internauty:
  270 1
  Art. 258. Kodeksu karnego
  § 1. Kto bierze udział w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  Dotyczy również ministra i urzędników !

  myślący 11 grudnia 2014 12:09:11
Nie no ministra dotyczyć to nie może, przecież on jest jedynie sługą i pomocnikiem obywatela...
Ale jest chyba artykuł o tym że karze podlega również pomocnik? :P

Nikt mnie z pewnością nie będzie podejrzewał o sympatię z rządem PO-PSL, bo trudno darzyć sympatią kogoś kto mnie nienawidzi, a bardziej ogólnie nienawidzi wyborców/podatników. Jednak chcę podkreślić, że za tę sprawę nie odpowiada minister Szczurek - piszę to bo się jemu obecnie dostaje od internautów, a jednak fakty są takie, że system represji i niszczenia Polaków funkcjonuje od 1989 roku (wcześniej również), cały czas ewoluuje, ale istota jest ta sama. Przykładowo ja znam wiele osób, którym zniszczono dobrze prosperujące (a nawet kluczowe w branży) firmy już w latach 90.

W ciągu ostatnich lat (dwóch kadencji) rządu PO-PSL, podatki są podwyższane (Wiadomości Onet) (również kamuflowane), a represje wzmacniane i rozszerzane. To co znajduje się w tym dokumencie jedynie opisuje na papierze to co jest faktem od dawna, a obecny minister finansów - nie ponosi za to zbytniej odpowiedzialności, ośmieszył się i został nakryty, czyli jest to powód do zażenowania.
Istotniejsze może tutaj być to, że podpisuje się pod ukrytą (do tej pory) linią rządu, bo ja bym i sobie, i Wam bardzo tego życzył, aby minister był bardziej samodzielny, czyli potrafił się przeciwstawić temu co każą mu robić (ciekawe kto jest tym co wydaje rozporządzenia ministrom...). Tym bardziej, że są to chore absurdy i obecnie przyjdzie mu odpowiadać za to przed sądem - oby sąd staną na wysokości zadania.

Już w 2010 roku pisałem:
  Opieka nad dziećmi to zapewne istotny problem, jednak czy aby na pewno wspomniani przedsiębiorcy i instytucje w obecnej sytuacji (...) najbardziej oczekują regulacji dotyczących opieki nad małymi dziećmi ??
Jasne jest, że ci ludzie się obijają, zajmują dziwnymi tematami, a to co istotne leży odłogiem od wielu, wielu lat... a co widać po powyższych cytatach raczej sytuacja się mocno pogłębia w kierunku chorego absurdu nazwanego przez dziennikarzy "Stalinowskie kontrole skarbowe"...

Ja prowadzę cykl postów pt. Szkodnik - Urząd Skarbowy i mogę Was zapewnić, że nie ma żadnej przesady ze stalinowskimi kontrolami skarbowymi, wielu podatników ma na to dowody w dokumentach dotyczących ich kontroli prowadzonych przez urzędników widocznie bardzo dobrze poinstruowanych podobnymi treściami o jakich jest tutaj mowa.

Wielokrotnie pisałem na tym blogu "w jakim ja kraju żyję?!?!" itp. obecnie wchodzimy w nowy etap, system sam ze sobą zaczyna walczyć, sąd z urzędu być może będzie prowadził postępowania przeciwko ministrom (a trybunały UE od dawna walczą z "ustaleniami" urzędów w PL). Może najłatwiej po prostu wyłączyć cały ten system, bo utrzymywanie upadlającego systemu, który prześladuje podatników czyli de facto finansujących system (ich pracodawców), a następnie własnych narzędzi używa do walki z ministrami to zaczyna się robić coś naprawdę idiotycznego...nawet jak na realia tego nękanego głupotą kraju...
...czy jest nas na to stać?Linki:
- pełna treść cytowanego dokumentu (www.biztok.pl)
- Publikujemy treść protokołu, który obciąża ministra Szczurka. MF odpowiada na zarzuty (www.biztok.pl)
- Doniesienie do prokuratury na ministra finansów. "Stalinowskie kontrole skarbowe"
- Bat ministra na skarbówkę: nie będzie kar - nie będzie etatów (www.biztok.pl)

Inne:
- Fiskus wejdzie Polakom do domów (forbes.pl)


Update:
Wcześniejsze posty:
- Szkodnik - Urząd Skarbowy cz. 3 wliczanie przesyłki
- Szkodnik - Urząd Skarbowy cz. 2
- Szkodnik - Urząd Skarbowy cz. 1
- Krystyna Chojnacka - śmiertelna ofiara urzędników
- Polska tonie w urzędniczej makulaturze (2012 rok)
- Polski urzędnik odpowiedzialny za swoje decyzje ? (2011 rok)

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...