czwartek, 18 lutego 2010

Jak wyglądamy w oczach innych ?

Dziś zaprezentuję Wam cytat z prywatnej korespondencji (grupowej) z Kazem, który jest osobą od lat mieszkającą poza granicami kraju.

Często ocena nas i naszego kraju przez takie osoby jest bardzo cenna, gdyż poprzez inną perspektywę i doświadczenia (najczęściej) znacznie lepiej prosperujących społeczeństw, można się wiele nauczyć.

Tak będzie i tym razem. Zwykłą wypowiedź w rozmowie uznałem za na tyle istotną, że warto ją Wam zacytować:
    (...)

    W porównaniu z krajami wysokouprzemysłowionymi odczuwam w Polsce właśnie braki w organizacji i nadmiar indywidualizmu. Przez to osiągamy ogólnie mniej, mimo lepszego indywidualnego wykształcenia czy umiejętności. Organizacja daje efekt synergii indywidualnościom.

    (...)


    6 listopada 2009 21:43

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...