środa, 29 grudnia 2010

Nowa polska metoda szyfrowania danych

Jak szumnie podają serwisy informacyjne Polacy stworzyli nową Enigmę. Jest to nowy algorytm szyfrowania oparty o krzywe eliptyczne, opracowany w Instytucie Matematyki i Kryptologii Wojskowej Akademii Technicznej, pod kierownictwem prof. Jerzego Gawineckiego.

W mojej ocenie należy jak najszybciej wdrożyć nowe urządzenie w naszym kraju, problemem może być to, że tym którzy od lat nam szkodzą - jest to bardzo nie na rękę, czyli możemy się spodziewać braku woli politycznej do tego abyśmy byli bardziej bezpieczni :(

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...