czwartek, 22 grudnia 2011

Elektronika w prezencie

Ostatnio wiele pisałem o świątecznych ciekawostkach jakie można znaleźć w naszych sklepach/aukcjach (1, 2 i 3), jednak dziś opiszę Wam coś co zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie.

Chodzi o duży zestaw dla dzieci do nauki elektroniki (tu aukcje), składający się z dużej ilości podstawowych części, które znajdują się na podstawkach, które można łatwo ze sobą łączyć na różne sposoby. Zgodnie z opisem pudełka za ~200 zł kupujemy możliwość wykonania 1200 eksperymentów.

Dostępne są też mniejsze zestawy z tej serii:
- motorówka
- samochód
oba za 35 zł + k.w.

Zestawy te są też dostępne w sklepach, ja go spotkałem np. w hipermarkecie E. Leclerc i uważam że jest to fantastyczny prezent dla dziecka. Jedyny mankament to fakt, że na pudełku (tym dużym) opis jest (technicznie) uszkodzony i dlatego trudno się to czyta bez podśmiewania się z tego:P


Konkurencyjną ofertą skierowaną (chyba) do starszych dzieci jest ten zestaw, który co prawda zawiera układ scalony, ale elementy te nie znajdują się na takich podstawkach.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...