piątek, 11 stycznia 2013

Half-life - początki

Pod takim tytułem na serwisie Warsztat, pojawił się news z dwoma filmikami prezentującymi demo technologiczne pierwszej części gry, jeszcze przed jej wydaniem. Zgodnie z tym co piszą redaktorzy tego serwisu jest to bardzo ciekawa "lektura" dla osób zainteresowanych game-devem:


Half-Life Alpha v 0.52 (9/4/97) - Tech Demo Gameplay

Drugi filmik prezentuje ówcześnie najbardziej zaawansowaną sztuczną inteligencję zaimplementowaną do realistycznego zachowywania się... karaluchów ;)


Half-Life - Roach AI Demonstration

Dziś po 15 latach wydaje się to wszystko dość proste, ale zapewniam że takie nie jest:P Aby dziś coś takiego zrobić od zera to jest to nadal sporo pracy (choć wykorzystując nowsze osiągnięcia i technologie łatwiej to od razu zrobić o odpowiedni poziom wyżej).

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...