czwartek, 11 czerwca 2009

Non omnis moriar - Marta Piekarz

Niemal od początku istnienia tego bloga, z boku ekranu znajdował się duży banner, który kierował na stronkę WWW poświęconą pomocy Marcie Piekarz. Niestety 22 maja Marta przegrała... po 14 miesiącach niezwykle trudnej i bolesnej walki...Marta cały czas miała duży wpływ na ludzi z całej Polski, jak czytamy na wspomnianej stronce:
    Pozostaje mieć nadzieję, że Marta uświadomiła nam wszystkim, jak bardzo ważna jest pierwsza pomoc. To właśnie Ona, będąc jeszcze w pełni sprawną, osobiście propagowała pierwszą pomoc przedmedyczną. To dzięki Niej, a właściwie w reakcji na Jej przypadek, w całym kraju zorganizowano dziesiątki akcji, pokazów i innych imprez, które uświadamiały i szkoliły tysiące ludzi. I to poprzez pamięć o Niej, mamy nadzieję, że będzie następował nadal wzrost świadomości nas wszystkich.
I faktycznie, wielu moich znajomych oraz wiele innych osób, zainteresowało się zagadnieniem pierwszej pomocy oraz zaangażowaniu w organizowanie imprez charytatywnych. Niektórzy z nich pokończyli odpowiednie kursy, by stać się ratownikami medycznymi oraz prowadzić dalsze szkolenia z tego zakresu. Nie ulega wątpliwości, że wielu z tych ludzi w innym wypadku nigdy by się nie zajęło podobną tematyką oraz nie przekroczyliby bariery myślenia jedynie o sobie samym (a jest to szczególnie rzadkie wśród ludzi z fandomu itp.).


W 1:44 minucie widoczny jest fragment archiwalnego nagrania Marty udzielajacej wywiadu dla TVP

Śmierć Marty jest niezwykle smutnym zdarzeniem... starałem się śledzić jej losy, czytałem opisy na jej stronce WWW i oglądałem zdjęcia, które powiem szczerze były jednym z największych horrorów z jakim miałem do czynienia.


Ada i Rafciu tańczą na koncercie dla Marty

Marta mimo, że nie posiadająca władzy nad swym ciałem, cały czas jednoczyła ludzi z całego kraju, inspirowała i... realizowała swoją życiową misję. Myślę, że teraz jej misja będzie kontynuowana przez wielu młodych ludzi, którzy do tej pory byli tak bardzo zaangażowani w organizowanie akcji i szkoleń.


Walc dla Marty Piekarz z Gorzowa Wlkp. w wykonaniu absolwentów 2LO

Często gdy kogoś spotyka, coś niezwykle trudnego, coś przerażająco strasznego - wielu zadaje sobie pytania: skąd to ? Czemu Ona była winna ? Gdzie jest Bóg ?

Odpowiedź na te bardzo trudne pytania jest prosta: Marta jest dowodem na to, że nawet najcięższa choroba ma sens i to gigantyczne zło, przemienia się w jeszcze większe dobro, w jeszcze większą wartość o zasięgu np. internetu.
Marta zrobiła bardzo wiele, gdyby nie jej fatalny udar ja pewnie bym o niej nigdy nie usłyszał, a ci wszyscy tak zaangażowani ludzie nigdy by nie zrobili tak wiele w imię wartości wyższych, w imię szacunku do każdego życia ludzkiego, w imię bezgranicznej miłości bliźniego.


Ja by realizować misję Marty Piekarz, zamieszczam linki do bardzo pouczających materiałów:
    - komiks: RATUJEMY ŻYCIE - wystarczy około 5 MINUT, aby dowiedzieć się, jak nietrudne jest uratowanie czyjegoś ŻYCIA!
    - PIERWSZA POMOC! - obszerne materiały na stronce WWW Marty Piekarz


Marto nie zapomnimy o Tobie !

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...