sobota, 6 czerwca 2009

Dziś prelekcja o historii gier 3D

Przypominam, że dziś (tj. w sobotę 6 czerwca 2009) odbędzie się w Warszawie ciekawa imprezka w klimacie oldschoolowym z dużym naciskiem na gry komputerowe ;)

Wcześniej wspominałem o przygotowaniach do imprezki w poście Prelekcja o historii i teraźniejszości Atari. Niestety przygotowania z winy organizatorów nie zostały ukończone - ale mam nadzieję, że imprezka się odbędzie i będzie fajnie;)

Więcej informacji na Atarionline.pl: Impreza 8-bit.


Dlatego wszystkich zapraszam, dziś do klubu RIO w centrum Warszawy (ul. Panska 97). O godzinie 17:00 odbędzie się turniej oldschoolowych gier, a o godzinie 21:00 nasz wykład o historii gier (wraz z pokazami i możliwością pogrania), będzie mowa między innymi o: historii rozwoju multimedialnych komputerów domowych oraz konsol, demoscenie, o firmach: Atari, Commodore, Apple, Lucasfilm (oraz LucasArts), Microsoftcie oraz wielu innych :)
W części drugiej szczegółowo analizowane jest powstawanie kolejnych gier na komputery domowe oraz automaty (arcade). Wnikamy w generowanie i wyświetlanie grafiki 3D, tworzenie gier, zdobywanie rynku przez gry oraz wiele innych.

Udanej imprezki !


Update !
Z powodu problemów organizacyjnych (ja za to nie odpowiadam), imprezka się nieco przesunęła czasowo. Około godziny 19:30 ruszają turnieje gier na komputerach 8-bitowych, natomiast o godzinie 21:15 rozpoczyna się 4 godzinna prelekcja o historii gier 3D, w tym pokazy gier na komputerach oraz możliwość pogrania w te klasyki ;)

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...