piątek, 19 czerwca 2009

Nowelizacja ustawy prasowej – schizofrenia ?

Przed chwileczką (około godziny 15:45) na kanale TVN24, Mateusz Sosnowski z portalu TVN24.PL omawiał bzdury w przygotowanej nowelizacji ustawy prasowej, która wg ministra Zdrojewskiego ma dekomunizować baaardzo starą obecnie funkcjonującą ustawę (pamiętającą jeszcze czasy głębokiego socjalizmu).

Wspomniany Pan Mateusz wskazał dwa kłamstwa ministra, przykładowo odesłał dziennikarzy do tego, że we Francji również trzeba się rejestrować w sądach jako dzienniki (oraz w innych krajach), a ten redaktor powiedział, że dziennikarze to sprawdzili i nigdzie nie ma takich wymogów prawnych – szczególnie we Francji. Dodatkowo wskazał następne kłamstwo, gdyż minister twierdzi, że w nowelizacji nie ma mowy o tym, aby np. blogerzy albo inni publikujący w internecie musieli podlegać podobnym regulacjom, jak dowodził Pan Mateusz okazuje się, że nie ma w nowelizacji, żadnej definicji i rozróżnienia na publikujących w prasie, internecie, blogu itp.

Wcześniej przed komentarzem Pana Mateusza Sosnowskiego wyemitowany został materiał, w którym sam przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO - Zbigniew Chlebowski powiedział, że ta nowelizacja jest jakąś pomyłką. Ciekawe, że nawet partia rządząca ma jasność co do tego co jej ministrowie robią, a następnie próbują to wprowadzić do procesu legislacyjnego. Ostatnim razem gdy o bardzo podobnym przypadku mówiłem (w tym miejscu) to jednak większość posłów (i rząd) byli przekonani o słuszności tych totalnych bzdur i jawnej niekompetencji, jednak teraz nawet i oni przyznają, że wyprodukowali następnego hiperbubla !

Słowa Pana Mateusza podsumowujące prace i wypowiedzi pana ministra były tak dosadne, że mogę po raz kolejny powiedzieć: SZKODA !!! że takie rzeczy mają miejsce w ministerstwach, sejmie itp.
Mieliśmy po 20 latach zastoju (o czym była wielokrotnie mowa), tym razem iść do przodu (w końcu dlatego młodzież głosowała jak głosowała) – ale takimi metodami to niestety, ale nic z tego nie będzie !

Ostatnio wspominałem w poście pt. Bloger na celowniku jaśnie oświeconych nam panująch..., że obecnie rządzącym chodzą po głowie wprost zbrodnicze myśli, gdyż atakują wolność wypowiedzi i wolność internetu. Do tej pory mówiłem wielokrotnie „szkoda”, tym razem powiem to po raz pierwszy jasno i otwarcie:

CO ZA DARMOZJADY SIEDZĄ W TYM SEJMIE ?!?!
DLACZEGO MARNUJĄ ONI CZAS I NASZE PIENIĄDZE ?!?!


Update:
Oto news z portalu tvn24.pl, pt. Rząd uspokaja blogerów: możecie spać spokojnie, gdzie czytamy:
    "Rz": rząd skomplikuje życie internautom

    Według cytowanej przez "Rzeczpospolitą" prof. Ewy Nowińskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego "nowelizacja mówi wprost o obowiązku rejestracji publikacji prasowych, nie precyzuje natomiast co jest publikacją". A w tej sytuacji treść może nie mieć większego znaczenia.
Jest też zamieszczony pełen tekst ustawy.


Gdy chciałem poszukać na tvn24.pl powyższej informacji to na pierwszym miejscu znajdował się news pt. Tusk: będziemy silniejsi, jeżeli będziemy silniejsi, w którym jest pełny cytat:
    Nasza pozycja w tych negocjacjach będzie silniejsza, jeśli będziemy silniejsi - ocenił premier.
Ta błyskotliwa wypowiedz się doskonale wpisuje w przesłanie mojego newsa.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...