wtorek, 9 czerwca 2009

Polacy znów liderami w algorytmach

Adam podsyła nam news, o nowych osiągnięciach Polaków w międzynarodowych konkursach programistycznych: Polak jednym z najlepszych programistów świata (www.sfora.pl).

Choć trzeba wiedzieć, że wiele z tego typu konkursów nie powinno się nazywać konkursami programistycznymi. Jak czytamy w tym tekście (i innych podobnych doniesieniach): „Marek Cygan, doktorant z Wydziału Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego (...)”, powszechnie wiadomo, że studenci uniwersyteccy nie tylko nie znają się na programowaniu, ale już na kilka lat wcześniej dostają gorączki jak mają cokolwiek zakodować (bo na chyba 3 roku studiów mają przedmiot, w którym jest to wymagane) – takie są fakty. Wynika to z tego, że na uczelniach uniwersyteckich jest zupełnie inne podejście do tematu, a programowanie wymaga podejścia politechnicznego.

Ostatnio rozmawiałem z Regiem z Warsztatu na ten temat, że właśnie ogłasza się w komunikatach publicznych laureatów podobnych konkursów wspaniałymi programistami, a jest to nieporozumienie.


Z drugiej strony to już kolejne podobne polskie osiągnięcie tego typu w ostatnich latach, które w mojej ocenie wpływa na to, że jesteśmy postrzegani jako NIEBEZPIECZNI w Europie – o czym pisałem ostatnio w poście Dlaczego Europa się nas boi ??;)


Dzięki Adam za podsyłane materiały!

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...