sobota, 8 sierpnia 2009

Wakacyjne zmiany na Allegro

Serwis aukcyjny Allegro wprowadza nowy rodzaj użytkownika, o czym poinformował mnie list:
  Witaj, [...].

  Od 16 lipca osoby między 13. a 18. rokiem życia mogą legalnie korzystać z Allegro. Konto takiego Użytkownika jest specjalnie oznakowane, żebyś od razu wiedział, z kim zawierasz transakcje.

  Do tej pory konta nastolatków były w Allegro blokowane. Jednak mimo młodego wieku są to przeważnie odpowiedzialni kontrahenci i postanowiliśmy umożliwić im korzystanie z serwisu. Konta juniorów dostały specjalne oznakowanie, wprowadziliśmy też dla nich pewne ograniczenia. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie Nowości i komunikaty.

  Podczas rejestracji Użytkownik podaje datę urodzenia. Jeśli ma mniej niż 18 lat, konto automatycznie otrzymuje znaczek Junior, a zakres jego uprawnień zostaje ograniczony. Po skończeniu przez właściciela 18 lat oznakowanie konta i ograniczenia znikną. Niepełnoletni właściciele kont już działających w serwisie także powinni uzupełnić datę urodzenia w ustawieniach i przejść na konto Junior. W przeciwnym razie ich konta będą blokowane.

  Z badań UOKiK wynika, że polskie dzieci i młodzież wydają na zakupy 300 milionów złotych miesięcznie. Ta poważna, choć młoda, grupa nabywców już może kupować na Allegro.

  ikona konta Junior

  Przydatne informacje

  * Zasady konta Junior


  Pozdrawiamy,
  Zespół Allegro
  (...)

Do tej pory było wiele kłopotów z użytkownikami allegro, teraz będzie ich jeszcze więcej :(

Bijące po oczach jest wyrachowanie różnych firm (ostatnio widziałem podobne wypowiedzi np. przedstawicieli Microsoftu itp.), które bacznie obserwują ekonomiczne statystyki polskiej młodzieży.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...