sobota, 8 sierpnia 2009

Polska Wikipedia w wersji beta

...jest już dostępna dla wikiredaktorów. Klikając w napis "Wypróbuj Beta":


Mamy możliwość uruchomić nowy tryb pracy, co jest poprzedzone pytaniem:


Na stronce tej jest opisane co nowego nas czeka:
    Ulepszono nawigację

    Wyraźne wskazanie stanu „czytanie” czy „pisanie” na stronie artykułu oraz dyskusji. Pole wyszukiwania jest przeniesione z lewego paska nawigacyjnego do prawego górnego rogu aby ułatwić i przyspieszyć dostęp do wyszukiwania.

    Zmodyfikowano pasek narzędzi edycyjnych

    Rozszerzalny pasek narzędzi ukrywa ikony rzadko wykorzystywanych narzędzi. Doświadczeni użytkownicy mogą rozwinąć pasek, aby uzyskać dostęp do ikon narzędzi specjalistycznych. Odniesienia do stron pomocy są wbudowane w pasek narzędzi. Jako ikony paska narzędzi zostały wykorzystane ikony środowisk Tango oraz Gnome.

Jednak zmiany te w najmniejszym stopniu mnie nie przekonują, pomimo że lubię się angażować w podobne programy testowe to tym razem zaproponowane zmiany będą mi jedynie przeszkadzać (lub nie będą miały w pływu na jakość pracy). Najgorszym pomysłem jest przeniesienie pola wyszukiwania ze względu na fakt, że jest to sprzeczne z zasadami ergonomii interfejsów (dlatego obecnie prowadza się interfejsy z możliwością przesuwania D&D wybranych elementów).


Update 12 VII:
Obecnie Wikipedia przeszła na następny poziom. Tym razem widoczny jest napis "Wypróbuj wersję testową" i jest to opcja dostępna dla wszystkich.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...