piątek, 7 sierpnia 2009

Zgrzytanie w przyjaźni...

Przyjaźń jest jedną z najbardziej wartościowych rzeczy jaka może się nam przydarzyć w życiu, już Platon powiedział Dobry przyjaciel jest wielkim darem nieba, a oto inne cytaty np.
  Przyjaźni, (...) rozkoszy wszystkich ludzi, wszystkich wieków cnoto.
  Autor: Karol Sienkiewicz
  Wszystkie wielkości świata nie są warte tyle, co dobra przyjaźń.
  Wolter
  Chcę, by mój świat był twoim, a twój moim. Na tym polega przyjaźń.
  Autor: Hanna Kowalewska, Julita i huśtawki
oraz
  Czym dla ptaka są skrzydła, tym dla człowieka jest przyjaźń: unosi go ponad proch ziemi.
  Autor: Zenta Maurina Raudive
A nawet:
  Powiedz mi, kim są twoi przyjaciele, a powiem ci, kim jesteś.
  Autor: Ernest Hemingway
...choć podobno prawdziwa przyjaźń zdarza się niezwykle rzadko, np.:
  Prawdziwy przyjaciel to rzadki ptak.
  Verus amicus rara avis est (łac.)

Więcej o przyjaźni możemy poczytać na wikicytatach.

faceci

Jednak ja chciałbym napisać tu o legendarnej przyjaźni między facetami, bo nawet dwóch idiotów może stworzyć fantastyczną przyjaźń i między innymi dlatego jest to niezwykłe.

Inaczej jest z kobietami, bo zostało naukowo udowodnione, że dwie kobiety nigdy nie staną się dla siebie tymi prawdziwymi przyjaciółkami. Często nastolatki mają swoje ukochane "przyjaciółki", jednak żyją w niewiedzy... bo to z przyjaźnią nie ma wiele wspólnego. I znów cytat:
  Nikt tak nie zdradzi kobiety, jak jej najlepsza przyjaciółka.
  Autor: Monika Richardson

Babki;)

Ostatnio jeden facet, obraził się na mnie... wiele osób jest tym zaskoczonych i chyba nikt nie rozumie tego zachowania.

Otóż chodzi o to, że przyjaźń między facetami jest czysta i silna do czasu gdy nie wplączą się w to kobiety. Zupełnie naturalne jest to, że każdy facet znajduje sobie dziewczynę czy żonę. Zwykle nie zdaje sobie sprawy, że z dużym prawdopodobieństwem ta kobieta wtrącać się będzie w jego przyjaźnie, które z tego powodu nie będą już takie jak kiedyś... jednak zwykle facet nie zdaje sobie z tego sprawy, że to nie jego przyjaciele zawodzą lecz, jest to ów wpływ kobiety...

Myślę, że tak jest w tej chwili, nic nie rozumiałem do czasu, gdy pomyślałem jakie cele mogą przyświecać kobiecie w takim konflikcie. Jednak zwykle odczytanie intencji itp. kobiety, o której się tylko domyślamy że istnieje, to bardzo, bardzo trudna rzecz... trzeba nad tym dłuuuużej pomyśleć... szczególnie, że to właśnie faceci mniej znają kobiety (a nie na odwrót).

Kobiety w takim wypadku najczęściej popełniają prosty błąd, nie biorą pod uwagę tego, że ktoś może być naprawdę kilka razy bardziej inteligentny od niej samej i potrafi rozgryźć to co ona wyprawia, nawet kiedy jej nie widział na oczy...


Wnioski:
  1. Jeśli Twój przyjaciel raptem zachowuje się dziwnie (nikt go nie rozumie) to jeśli ma dziewczynę/żonę, nie przekreślaj go, bo to zapewne jej wpływ...

  2. Jeśli jesteś zakochany w jakieś kobiecie – daj sobie z nią spokój ! Dla dobra twoich przyjaźni :D :D


Update 11 VII 2009:
Muszę jednak trochę obronić kobiety ;) Na szczęście jeszcze żadna się do mnie nie zgłosiła z pretensjami, dlatego korzystając z okazji postaram się wyprzedzić wszelkie protesty.

Z tego co tu napisałem, może wynikać coś takiego, że kobiety w ogóle nie są zdolne do przyjaźni. Jednak to nie jest post o przyjaźni kobiet, ale wyjaśniam: nauka udowodniła, że dwie kobiety nie są zdolne do przyjaźni jednak nie wyklucza tego pomiędzy kobietą a mężczyzną. Tu jednak pojawiają się protesty (nie naukowców), że podobno przyjaźń nie może się rozwinąć, pomiędzy dwiema płciami, gdyż zawsze przerodzi się to w związek itp.

Ja tego nie wiem, bo chyba nigdy nie doświadczyłem takiej silnej, głębokiej, bezinteresownej i bez seksu przyjaźni z kobietą, co jednak nie znaczy, że one nie są do tego zdolne. Bardzo wszystkim kobietom życzę tego aby okazało się że to jednak jest możliwe.


W tym newsie jednak mowa jest o tym, że zrozumienie relacji pomiędzy facetami wymaga od kobiety bardzo dużego wysiłku. A efektem tego jest negatywny mniej lub bardziej pośredni pływ na te niezrozumiałe (z początku) męskie relacje.
Regułą to pewnie nie jest, ale niestety znam zbyt wiele przypadków wziętych z życia, że jednak często jest to faktem...

2 komentarze:

DAK pisze...

Witaj(cie),
Ciekawie opisałeś. Tak, coś jest z tą przyjaźnią u facetów (nawet jak się pogryzą, to i tak potem znowu się lubią. Jak psy u mojego sąsiada :D, są dwa samce i czasem się żrą, ale za parę min jest wszystko OK, a kiedyś znajomy miał dwie suki w jednym kojcu, opowiadał mi, że krew się lała prawie w każdy dzień :D). Czyli nawet w świecie zwierząt nierozumnych jest tak samo. :D

pozdrawiam

Tdc pisze...

Witaj!

Dzięki, ale nie wiem jak to jest z tymi psami. Może jakiś psycholog mógłby coś o tym powiedzieć, ale jedno jest pewne kobiety trzeba mieć na oku !;)

Pozdrawiam;)Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...