sobota, 8 stycznia 2011

Ankieta o pierwszej reklamie

Od tygodnia mogliście głosować w ankiecie, która pytała się Was:
  Czego dotyczyła pierwsza wydrukowana reklama prasowa (Anglia) z ~1480 roku ?
a oto odpowiedzi:
 1. usług
 2. zbliżających się świąt
 3. oświaty
 4. rodziny królewskiej
 5. wojny
 6. nie mam pojęcia
Odpowiedź jak zwykle jest łatwa do znalezienia w internecie, ale przecież nie o to tutaj chodzi;) Jak czytamy w Wikipedii (Reklama):
  (...) Wynalezienie przez J. Gutenberga druku zrewolucjonizowało reklamę. Za umowną datę wynalezienia druku uznaje się rok 1450. Pojawiły się pierwsze gazety a w nich pierwsze reklamy prasowe. Ok. 1480 roku wydrukowano w Anglii pierwszą reklamę prasową (wskazówki dla duchownych dotyczące Wielkanocy).
I oto mamy odpowiedź;) W mojej ocenie jest to dość zaskakujące, że trzeba było instruować duchownych przed świętami;) A oto wyniki ankiety:
 1. usług 0
 2. zbliżających się świąt 57%
 3. oświaty 0
 4. rodziny królewskiej 14%
 5. wojny 0
 6. nie mam pojęcia 28%
He, he licznymi odpowiedziami starałem się Was zmylić, ale się nie daliście. Jak widać większość bo 57% doskonale zna historię reklamy lub Google ;):)
Część czyli 14% dała się nabrać, bo powszechnie wiadomo co mają Anglicy na punkcie rodziny królewskiej, ale z drugiej strony wtedy u nich rozgrywały się tam dziwne rzeczy.

Dziękuję za udział w ankiecie, następne pytania, którymi będę się starał przekazać jakąś interesującą i mało znaną treść - już niebawem.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...