środa, 5 stycznia 2011

Dwa miliony domen .pl

Jak podaje serwis Dobreprogramy.pl, właśnie NASK zarejestrował dwumilionową domenę z rozszerzeniem .pl.

W ostatnich latach ilość rejestrowanych domen .pl wzrosła o 100%, co dało nam piąte miejsce w Europie (duży udział mają tu firmy). Jak czytamy Okazuje się też, że na pierwszy milion zarejestrowanych domen potrzebowaliśmy aż 17 lat. Drugi udało nam się zdobyć w ciągu zaledwie... 2 lat. Przyrost ten jest niezwykły nie tylko w Polsce, bo przy dziennym rejestrowaniu niemal 2900 domen, staliśmy się europejskim liderem w tej dziedzinie.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości będzie jeszcze lepiej, a nawet możemy osiągnąć pierwsze miejsce w Europie pod względem ilości zarejestrowanych domen.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...