sobota, 14 lutego 2009

Czy bać się cyfryzacji świata ?:)

Ostatnio wspominałem o głośnych problemach kierowców z GPSami w poście pt. "Kto prowadził ?:)"

Nie minęło wiele czasu, aby doczekać się następnej informacji: „Kierował się nawigacją GPS, skończył dachując” (wp.pl), gdzie jak czytamy:
    Kierowca volkswagena z powiatu kutnowskiego wracał do domu, kierując się nawigacją satelitarną GPS. Urządzenie "wyprowadziło" go na lokalną drogę, po której jazda zakończyła się dachowaniem - donosi "Gazeta Pomorska".

Może nadszedł najwyższy czas, aby wszelkiego rodzaju kraksy spowodowane błędami oprogramowania umocować prawnie w kodeksie drogowym i innych regulacjach ?? :D :D
Póki co kierowcy przy byle przewinieniu, mają fantastyczne alibi: to nie ja to oprogramowanie ! :D :D

Właściwie to wszyscy się tak z tych GPSów śmieją, a przecież warto by było publikować jakie to oprogramowanie tak WSPANIALE działa, wtedy poza zabawą wiedzielibyśmy czego nie należy kupować.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...