sobota, 28 marca 2009

Sprzedałem wirtualną walutę ;)

Jak wspominałem w styczniu w poście pt. "Kto kupi Srebrne ?", serwis aukcyjny swistak.pl wprowadził możliwość handlu wirtualną walutą jaką są Srebrne.

Od pierwszych dni, pojawiało się wiele aukcji oferujących Srebrne za różne kwoty. Po kilku dniach aukcji było już kilkadziesiąt, a ceny niezwykle zróżnicowane od kilku złotych do 100 zł ! Z czasem ten szał się uspokoił, ceny spadały, a ja byłem właśnie ciekaw tego jaki będzie poziom ostateczny. Nawet raz zaspamował mnie jeden z najdroższych sprzedających, zagadując o coś i prosząc abym kupił od niego Srebrne. Jak widać gość był dość mocno zdesperowany, tym że ceny spadają, a nikt nie chce kupować - wyjaśniłem mu że takie są reguły rynku, że faktyczna cena za jaką mogą być sprzedawane Srebrne musi się sama ustalić (a jego cena dla mnie jest absolutnie nie do zaakceptowania).

Obecnie ceny spadły bardzo, a wszystkich aukcji oferujących wirtualną walutę jest kilka. Ze względu na fakt istnienia wygodnego mechanizmu "Przedłużania aukcji" (nie znanego na innych serwisach), sam się zreflektowałem, że moje aukcje cały czas są aktywne, a ja sam już o nich zapomniałem.
Do tego moje ceny były dość wysokie (na tle konkurencji), dlatego stwierdziłem, że w wolnej chwili muszę te aukcje wycofać.

Jednak nie miałem do tego głowy i... okazało się, że w piątek ktoś kupił ! niezwykle mnie to zaskoczyło!
Udało mi się sprzedać srebrne za 10 zł, czyli faktycznie dostałem tę kasę za nic ! Sprzedałem wirtualną walutę, a otrzymałem najprawdziwszą !

Dodatkowo moja oferta była dość droga na tle konkurencji, bo jak mówię dawno straciłem rozeznanie (i kontrolę) nad tymi aukcjami. Jednak z jakiegoś powodu klient kupił u mnie (a mam zero punktów), oto niektóre tańsze dostępne w piątek aukcje:
    - 2000 srebrnych za 9 zł
    - 100 srebrnych za 1 zł
    - 300 srebrnych za 1,79 zł
    - 1000 srebrnych za 3 zł

Całe zagadnienie jest dość unikalne, co prawda nie wiem ile zostało już sfinalizowanych podobnych transakcji (bo w Świstaku nie ma możliwości sprawdzenia tego !), ale z pewnością jest to jedna z pierwszych w Polsce podobnych transakcji.


Update:
Dziś w sobotę dostałem następną ofertę do podobnej aukcji, co się z tymi ludźmi dzieje ??;) Ja te aukcje mam od stycznia, a świstakowicze raptem właśnie teraz je zauważyli (?). Nawiasem mówiąc złożoną ofertę odrzuciłem - gdyż istnieje taka możliwość na serwisie Świstak, gdy cena nie jest satysfakcjonująca dla sprzedającego.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...