środa, 16 czerwca 2010

ZTG 2010 - dwa tematy przyjęte

Właśnie dostałem oficjalne info o przyjęciu moich dwóch tematów na tegoroczny Zjazd Twórców Gier 2010. Informacja o moich prelekcjach została dołączona do wstępnego opisu prelekcji (w tym miejscu).

W tym roku (mimo, że zajęć natłok) zdecydowałem się zaprezentować zupełnie nowy temat Niezwykła multimedialna architektura Atari XL/XE

Niezwykła multimedialna architektura Atari XL/XE

Jest to temat skierowany w szczególności do programistów gier lub grafiki (czy ogólnie multimediów), w którym postaram się ich zadziwić. Dlatego przygotowałem zapowiedź tematu w sposób intrygujący:
    Programujesz gry lub dema ? Sądzisz, że już wszystko widziałeś ? Jeśli nie widziałeś jeszcze Atari to koniecznie przyjdź na prelekcję o architekturze i programowaniu tego komputera ;)
Postaram się tutaj zaprezentować kilka ciekawych sztuczek programistycznych (i nie tylko), klasycznych programów itp. Przykładowo będę prezentował jak się koduje różne fajne rzeczy, dzięki czemu przekonam, że możliwości Atari są duże i że robi się to bardzo łatwo. Myślę, że zaprezentuję kilka takich rzeczy, które mało kto robił na swoim komputerze;)


Drugą prelekcją jest Historia multimedialnej techniki komputerowej przez pryzmat narodzin rynku gier, czyli pierwsza część mojej starej prelekcji, ale w zupełnie nowym ujęciu, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem widzów, którzy znają się na programowaniu multimediów. Dlatego tym razem mam zamiar dużo mówić o architekturach, parametrach i możliwościach technicznych omawianych sprzętów itp. Jak czytamy na wspomnianej stronie:
    Fascynująca historia powstania rynku i przemysłu gier komputerowych. Opis pionierów, problemów z jakimi musieli się zmagać oraz powstającego wtedy sprzętu komputerowego i konsol.

Historia komputerowych gier 3D przez pryzmat firm ATARI i LUCASFILM
Szczególną ciekawostką jest to, że dzięki przychylności organizatorów ZGT, prelekcja zostanie przeprowadzona w formie dyskusji z widzami, dzięki czemu będzie dużo ciekawiej i weselej ;)

Wydłuży się też czas prelekcji, zwykle pierwsza część prelekcji trwa 2 godziny, jednak teraz uzgodniliśmy, że będą to dwie części po 3 godziny ! Takiej prelekcji to pewnie próżno szukać w Polsce ;)


Jak widać będę miał co robić na tegorocznym Zjeździe Twórców Gier, jednak myślę, że będę też się tam świetnie bawił;) Dlatego do wspólnej zabawy zapraszam Was wszystkich !

1 komentarz:

Tdc pisze...

Komentarz anonimowego użytkownika został automatycznie usunięty jako spam. Proszę się podpisywać pod komentarzami oraz ew. podać swój e-mail (list i tak trafi do spamu jak wcześniejszy więc nie będzie opublikowany – tak jak ten usunięty komentarz anonima), postaram się odpisać.Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...