niedziela, 19 marca 2017

Szkodnik - Urząd Skarbowy cz. 5 19 lat walki czyli homo sovieticus

Marek Isański (Google) był tak długo prześladowany przez urzędników skarbowych, że obecnie stał się ekspertem od tego typu problemów. Założył Fundację Praw Podatnika, która ma pomagać innym przedsiębiorcom skrzywdzonym w podobny sposób.

W latach 90. prowadził Towarzystwo Finansowo Leasingowe, które udostępniało autobusy dla PKSu. Zatrudniał 40 pracowników, więc to był doskonały kąsek dla urzędasów, w końcu trzeba tych ludzi szybko pozbawić pracy! Wg. oprawców z urzędu skarbowego, kierowcy odbierali autobusy nie w tym mieście co trzeba (choreeeee!!! Co to ich interesuje!). Pan Marek po brutalnym wkroczeniu uzbrojonej szajki (tak jak w przypadku Romana Kluski; powstał też film ukazujący takie zdarzenia) trafił do aresztu na 3 miesiące, zabezpieczono 7,5 miliona złotych, a jego firma została zniszczona. Do tego był opisywany w mediach jako bandzior, więc nie miał możliwości pracować w kolejnych latach walki o swoje.

5 lat trwało sprawdzanie przez urzędników 200 transakcji (!). Oczywiście jak wiemy sprawdzane było to co można uznać za wykroczenie podatkowe, a nie to co mogłoby go bronić - cóż niestety, ale tak właśnie pracują urzędnicy, co opisywałem tutaj nie raz...

W sumie po około 20 latach, udało mu się wygrać (w 2012 roku), czyli udowodnić że wszystko było bezprawne, a posądzenie odnośnie odbioru autobusu przez kierowców - absurdalne. Niestety jest to regułą we wszystkich sprawach, że niskiej rangi (i klasy) urzędnik zarzuca firmie coś tam wziętego z sufitu, a wszystkie kolejne instancje biorą to za pewnik, a podatnika tak jak Pana Marka za bandziora... Urzędnicy podobne bzdury, brednie, kłamstwa i bajki nazywają "ustaleniami", wiem bo na własne oczy widziałem (pod tymi bzdurami podpisuje się trzech urzędników, choć z treści wynika że raczej tego nie czytali, bo jakby czytali to by nigdy nie podpisali się pod czymś podobnym).

Obecnie Pan Marek domaga się od Skarbu Państwa (a powinien od urzędników!) odszkodowania rekordowej wysokości 157 milionów złotych za bezprawne zniszczenie firmy. Ten kolejny bój trwa już kilka lat...
Nieumyślnie przez ten czas stał się ekspertem od bezprawia w Polsce, dlatego założył Fundację Praw Podatnika, poprzez którą będzie pomagał innym poszkodowanym, których niestety jest bardzo wielu. Działalność taka jest niezwykle cenna, gdyż podatnicy spotykają się z niebotycznymi bzdurami i bezdennym bezprawiem (o czym wielokrotnie pisałem), dlatego trudno jest sobie w takich warunkach poradzić. Bo jak walczyć z urzędnikami, skoro nie istnieje domniemanie niewinności (jak w sądzie), lecz uparte domniemanie winy, czyli masowe robinie bandytów z Polaków bez uwzględnienia: prawa, faktów i zdrowego rozsądku.

Dodatkowo rozpowszechnia wiedzę o tym jak duża jest skala przestępstw oraz innych mało znanych faktów. Przykładowo wiemy, że w Polsce walczy się z podatnikami wszczynając absurdalne kontrole, które się ciągną latami (np. omawiałem kiedyś przykład, gdy podatnik nie miał działalności gospodarczej więc urzędnicy wydumali, że prowadził ukrytą działalność w innym mieście gdzie nawet nie bywał itp.). Lecz istotne jest to, że takie działania są jedynie kosztem dla Polaków, co gorsze kontrole skarbowe u nas są 3 krotnie droższe niż w innych krach UE!

Innym faktem, jest niezwykle częste zmienianie przepisów podatkowych w Polsce, sam ten fakt jest podejrzany i jak widać doprowadza do wielu nieprawidłowości oraz do niezadowolenia, oburzenia podatników.

Każdy postawi teraz pytanie jak to naprawić? Pan Marek Isański twierdzi, że nie jest rozwiązaniem dalsze zmienianie, a nawet poprawianie przepisów. Jego zdaniem najbardziej niebezpieczne jest podejście urzędników do podatników i do swojej pracy. Nazywa ten syndrom homo sovieticus, czyli jesteśmy traktowani jak w Związku Radzieckim, z zasady jesteśmy oszustami i złodziejami (tu więcej na ten temat w wywiadzie z Panem Markiem).Update:
Wcześniejsze posty:
- Szkodnik - Urząd Skarbowy cz. 4 Minister pod sąd
- Szkodnik - Urząd Skarbowy cz. 3 wliczanie przesyłki
- Szkodnik - Urząd Skarbowy cz. 2
- Szkodnik - Urząd Skarbowy cz. 1
- Krystyna Chojnacka - śmiertelna ofiara urzędników
- Polska tonie w urzędniczej makulaturze (2012 rok)
- Polski urzędnik odpowiedzialny za swoje decyzje ? (2011 rok)


Update:
Tylko fragment dotyczący tego postu:


Telewizja Republika - Marek Isański - Ekonomia Raport CZ.1 2016-05-06


Update:
Na początku tego postu jest link do Google, który podaje listę artykułów opisujących poczynania Pana Marka. Jednak na końcu wyników znalazłem takie oto zdanie:
    Niektóre wyniki mogły zostać usunięte na mocy europejskich przepisów o ochronie danych. Więcej informacji
Po kliknięciu w link pojawia się tekst pt. "Jak stosujecie postanowienia najnowszego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie prawa do bycia zapomnianym?".

To głośny temat zwany często kneblowaniem internetu. Jest to miecz obosieczny, osoby skompromitowane mogą z wyszukiwarki Google zniknąć, a osoby prześladowane niby mogą się bronić.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...