wtorek, 21 czerwca 2011

Odmienne stany terminala

Na blogu Dhora pojawił się ostatnio post Odmienne stany terminala, w którym przybliża najnowsze demko grupy M.E.C., ale tym razem dla systemów unixowych:


Unrealised by M.E.C., KSH script demo

Jak czytamy:
    (...) postanowiliśmy zaprezentować z kolegą Boberem w jego programistycznym koncercie na jeden terminal (...) fekt został zaprezentowany na party Outline 2011, gdzie zajął drugie miejsce. W dwóch słowach - tekstowe demo napisane za pomocą skryptu powłoki Pdksh (bez wykorzystania aalib czy innych usprawniaczy). Muzyka - Atari 65XE (rok produkcji 1985, części bazowe 1978). (...)
Brawa! Ciekawy program i design.

Pragnę podkreślić, że demoscena zwykle unikała takich systemów jak Unix czy Linuks - więc to jest dość niezwykła praca.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Może nie tyle demoscena unikała Linuksa (bo dem trochę na ten system jest) - o tyle nie widzieliśmy praktycznie nigdzie dem napisanych w powłoce tekstowej.

Tdc pisze...

Racja, ja też jeszcze nie widziałem takiego demka - choć może za bardzo nie szukałem :P

Co do unikania Linuksa to oczywiście masz rację, choć powiedźmy szczerze jest źle (również z powodu wad GUI), ja ostatnio sprawdzałem demka z Amigi i te najnowsze często są portowane (na peceta), ale ogólnie system ten jest omijany.

Jeszcze raz gratulacje dla Was chłopaki !Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...