poniedziałek, 2 czerwca 2008

Prelekcje planowane na lipiec 2008

Zgłosił się właśnie do mnie Yako z propozycją, abym zaprezentował swoje prelekcje na nadchodzącym konwencie organizowanym przez stowarzyszenie Outlander wraz z Avangarda. Impreza będzie miała miejsce 4-6 lipca 2008 (piątek-niedziela) w Zespole Szkół nr 37 im. Agnieszki Osieckiej przy al. Stanów Zjednoczonych 24 w Warszawie.

A jakie to będą tematy ? Jeszcze nie wiem co się załapie do programu, ale rozmawialiśmy głównie odnośnie dwuczęściowej prelekcji dotyczącej pierwszych gier 3D:


    * „Historia komputerowych gier 3D przez pryzmat firm ATARI i LUCASFILM” część I (ponad 230 slajdów)
    * „Historia komputerowych gier 3D przez pryzmat firm ATARI i LUCASFILM” część II (ponad 91 slajdów + prezentacje gier wraz z możliwością pogrania:))

    Ten punkt programu odbędzie się w piątek 4-tego, o godzinie 14:00 w sali P1.
Część pierwsza omawia moment powstania rynku gier komputerowych oraz historię jego dalszego rozwoju. Wiele tematów dotyczy ogólnie multimediów i pojawiają się tam takie zagadnienia jak: pionierskie osiągnięcia, historia rozwoju multimedialnych komputerów domowych oraz konsol, demoscena, firmy: Atari, Commodore, Apple, Lucasfilm (oraz LucasArts), Microsoft oraz wiele innych :)
W części drugiej szczegółowo analizowane jest powstawanie kolejnych gier na komputery domowe oraz automaty (arcade). Wnikamy w generowanie i wyświetlanie grafiki 3D, tworzenie gier, zdobywanie rynku przez gry oraz wiele innych. Istnieje również możliwość pogrania w owe gry :)

Indiana Jones - 1985 Lucasfilm & Atari (wersja z Atari ST)


Inną prelekcją, którą zwykle prezentuję jest:

    * „Zemsta... na widzach” (ponad 260 slajdów)

Która dotyczy głównie III epizodu Gwiezdnych Wojen, który jest rozdzielany przeze mnie na części pierwsze ;-)


Niebawem pojawią się informacje odnośnie party na stronce Avangarda 2008.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem na ów konwent. Gdy będę miał więcej informacji będę je oczywiście zamieszczał :)

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...