Jest to jak najbardziej pozytywne posunięcie, gdyż umożliwia to co wydaje się być zupełnie naturalne w dobie internetu – globalizację i łatwiejszą współpracę (o globalnym zasięgu). Jest to o tyle istotne posunięcie, że przecież bez podziału na języki, projektów typu „wiki” jest bardzo dużo.
Ja np. słabo stoję z językami obcymi jednak mam konto na np. japońskiej wikipedii. Dodatkowo posiadam kilka kont z polskich, ale do tej pory odrębnych projektów np. Wikinews, Wikicytaty itp.
Po przeprowadzeniu operacji połączenia kont, system odnalazł moje powiązane konta na siostrzanych projektach (wykonał to po adresie e-mail oraz po hasłach). Jedno konto jednak nie zostało odnalezione, jednak zgodnie z informacją:
- Na innej wiki posiadam konto o innej nazwie - czy mogę połączyć konta o różnych nazwach?
Nie, lecz taka możliwość może zostać udostępniona w przyszłości
Teraz mam klika bardzo istotnych ułatwień:
* mam jedno konto „uniwersalne” (choć jedno jest macierzyste)
* mam jedno hasło do wszystkich kont
* w każdej chwili mogę się zalogować do dowolnego projektu (niestety tylko w ramach projektów Wikimedia), dzięki temu nie muszę się wielokrotnie rejestrować, a jest to o tyle istotne, że osoby bardzo pracowite wcześniej musiały takich rejestracji przejść naprawdę dużo...
Z ostatniej opcji, już skorzystałem i faktycznie wszystko działa – jak dla mnie „miodzio”.
O koncie uniwersalnym poczytać można w tym miejscu. Wszystkie osoby, które pragną przeprowadzić taką operację jak ja, powinny koniecznie najpierw zapoznać się z tymi informacjami bo w wielu przypadkach są one bardzo istotne.
Łączenie kont odbywa się po kliknięciu w ten link.
A właściwe można powiedzieć, że aż szkoda, że tak mało projektów jest wspólnych i tak mało kont można połączyć. Te konta bezpośrednio związane z Wikimedia to już coś, jednak ja mam jeszcze wiele do połączenia np. Atariki, Wikimapię itp. ...i niestety nic nie wskazuje na to że będzie to kiedykolwiek możliwe...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz