środa, 30 grudnia 2009

Tanie figurki Star Wars dla kolekcjonerów

W ostatnim czasie w sklepach dostępne są doskonałej jakości figurki i pojazdy Star Wars (oraz inne gadgety itp.). Oto wybrane przykłady dostępnych powszechnie figurek:
    - Star Wars The Legacy Collection: Han Solo
    - Star Wars The Legacy Collection: Spacetrooper
    - Star Wars Legacy Collection — Biker Scout
    - Prawie cała lista figurek produkowanych przez Hasbro.

Przed świętami figurki takie w zwykłych sklepach kosztowały około 65 zł, a w internecie 50 - 60 zł (czasami drożej jeśli to był rarytas). W hipermarkecie E. Leclerc na terenie Warszawy ceny były równie atrakcyjne jak w necie czyli 49,90 zł/szt. Nieco droższe oraz mniejszy wybór był w Carrefour.


Obecnie (stan po świętach) asortyment jest słaby, ale w hipermarketach ceny mocno spadły, przykładowo (w Warszawie):
- E. Leclerc na Ursynowie: ma mały wybór, ale spadły ceny ! Teraz za figurkę SW płacimy 44,90 zł.
- Carrefour: albo brak (w Arkadii - choć żadna strata bo mieli przed świętami tam tylko kilka figurek do wyboru (choć w większej ilości) i to droższych niż w Leclercu) albo ceny spadły do rewelacyjnego poziomu: 39,99 zł (wybór mały, ale można sobie coś wybrać w dobrym stanie z może 3 lub 4 różnych dostępnych teraz rodzajów np. Amidala, D. Sidious hologram (1 epizod) itp.)

Uwaga: w Carrefour figurki i inne są niezwykle poniszczone (tzn. głównie opakowania)


W E. Leclerc przed świętami STAR WARS Shield Generator Battle Pack (allegro.pl) kosztował 159 zł, czyli porównywalnie do netu, natomiast teraz na Ursynowie nie jest dostępny ten towar, ale może w innych sklepach jest i to taniej.


Update:
Okazuje się, że nie ma reguły, bo w niektórych Leclercach, ceny pozostały na tym samym poziomie co przed świętami. Dodatkowo są takie, w których cały czas dostępny jest pełen asortyment świąteczny (i ma być jeszcze dostępny przez tydzień), co oznacza, że jest bardzo duży wybór figurek (całe półki) itp. pewnie obecnie największy na rynku (poza internetem), bo w większości sklepów obecnie są pustki po świątecznych zakupach.

Brak komentarzy:



Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...