piątek, 25 grudnia 2009

Uczciwość, wykształcenie i działania biznesowe

Mam sporo kontaktów z młodymi ludźmi jednak gdy czasami patrzę na ich chęć zdobywania wiedzy, która ma na celu osiągnięcie sukcesu... wydaje mi się to wszystko niedojrzałe i małe. Dlatego dziś mam dla nich cytaty ze stronki WWW firmy Panasonic (Polska), gdzie w rozdziale Zasady postępowania zamieszczonych zostało 7 interesujących zasad, które są dla mnie dość zaskakujące jak na zawartość stronki dużej firmy, ale są na pewno warte zamieszczenia. Oto wybrane:
  (...)
  2 Rzetelność i uczciwość
  Będziemy rzetelni i uczciwi we wszystkich działaniach biznesowych i postępowaniu osobistym. Nieważne, jak utalentowani i mądrzy jesteśmy, bez osobistej uczciwości nie możemy zyskać szacunku innych, ani budować szacunku wobec samych siebie.

  3. Współpraca i duch zespołu
  Będziemy razem mobilizować umiejętności w celu osiągnięcia naszych wspólnych celów. Nieważne jak utalentowany jest każdy z nas osobno - bez współpracy i ducha drużyny nie będziemy niczym więcej poza nazwą firmy.
  (...)


Zawsze warto pamiętać, że:
  Umysł nie jest naczyniem, które należy napełnić, lecz ogniem, który trzeba rozniecić.

  Plutarch (Grecki pisarz i filozof, słowa te zostały napisane niemal trzy tysiące lat temu)

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...