środa, 21 maja 2008

Przyszłość PO pod znakiem „?” ?

W zeszłym roku pisałem (w wątku pt. „Geniusz też może się mylić...”) o tym co PO powinno robić i jakie konsekwencje będzie miał krok zarówno w jedną stronę jak i w drugą.

Natomiast dziś niektóre media podały ciekawe wyniki sondażu odnośnie ekipy rządzącej. Ogólnie mój stosunek do wszelkich sondaży jest mocno krytyczny – jest to szeroki temat na inną okazję. Jednak mimo to zwykle wyniki sondaży traktuję jako dobrą okazję do poruszenia jakiś ważkich tematów i tak zwykle będzie na tym blogu :)

Zgodnie z tymi wynikami ~80% Polaków uważa że obecnie w Polsce zmian brak. Dopiero 4% uważa że jakieś tam zmiany mają miejsce (chodzi oczywiście o wkład PO+PSL).

Zakładając, że wyniki te są adekwatne do rzeczywistości oraz że zostały te badania przeprowadzone solidnie (a niestety z założenia zakładać tak nie można...), to wygląda na to że to o czym pisałem w zeszłorocznym poście poszło zupełnie w las...
A panowie z ekipy rządzącej chodzą sobie z głowami w chmurach...
... szkoda...
...a miało być tak pięknie...


Innym zagadnieniem jest to że PO od czasu wyborów w sondażach cały czas trzyma się na czele i to z dobrymi wynikami (optymistycznie zakładając, że owe wyniki coś znaczą...). Zestawienie tych dwóch sondaży ukazuje bardzo ciekawy obraz. Z jednej strony wg mnie oznacza to że wyniki te mocno zaczną spadać (i to jeśli nic się z tym stanem rzeczy nie zrobi to koniec będzie dosadny i jasny). Z drugiej bardzo wyraźnie klaruje się dzięki czemu PO wygrało ostatnie wybory.

Ostatnie wyniki badań opinii publicznej odnośnie potencjalnych wyników wyborów można przeczytać np. w tym miejscu: „W sondażu Platforma wciąż na czele” - TVN24.

Oczywiście obiektywizm TVN24 jest legendarny oraz bardzo widoczny i tym razem. Okazuje się że dziś na portalu TVN24 nie ma ani słowa o wcześniej opisywanych wynikach badań ! Jest jedynie owa wzmianka pt. „W sondażu Platforma wciąż na czele”...
Co ciekawe sami podają: „Sondaż TNS OBOP przeprowadzony został na reprezentatywnej, losowej 951-osobowej próbie(...)”, 951 osób do mnie bardzo przemawia... :P szczególnie ten "zaawansowany" aparat matematyczny, który potwierdził że jest to na „reprezentatywnej, losowej (...) próbie”...

... nie wiem czy oni o tym wiedzą, ale w ten sposób np. robią krzywdę swoim czytelnikom...

Update:
Oto dzisiejszy news z serwisu www.pb.pl pt. "Tusk: niepowodzeniem rządu jest niemożność obniżenia podatków". Tekst cieakwy - pozostawiam bez komentarza...

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...