wtorek, 22 lutego 2011

Torchwood: Dzieci Ziemi

Obejrzałem ostatnio 5 odcinków serialu Torchwood pt. Dzieci Ziemi (Children of Earth), który był ostatnio emitowany na kanale BBC Entertainment.

Jest to najlepszy film (serial?) jaki oglądałem w ostatnim czasie, zakasował całkowicie również swoje dwie wcześniejsze serie.


Torchwood: Children of Earth Trailer - BBC One

Treść może wciągnąć nawet osoby nie lubiące takiej tematyki, jest tu spisek, mocne wrażenia (w stosunku do wcześniejszych serii) nieprawdopodobna gra na emocjach oraz genialne ukazanie polityki, jakiego nie spotkałem od dawna (nawet tutaj).

Piąta ostatnia część jest niezwykle wstrząsająca, pokazuje prawdę o nas i strukturach jakie stworzyliśmy. Wcześniejsze odcinki stawiają też jedne z najistotniejszych pytań jakie od zarania dziejów stawiają sobie ludzie.

Kiedyś na pewnej prelekcji, prelegentka powiedziała, że najbardziej przerażający horror to ten, który może wydarzyć się obok nas, za ścianą czy płotem. Ten film jest przerażająco realistyczny i to jest w nim niezwykłe.

Jak czytamy na angielskiej Wikipedii (Children of Earth):
    (...) won a Saturn Award for Best Television Presentation.

Zachęcam do obejrzenia;)

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...