sobota, 26 lutego 2011

ZeuS strzela SMSami do banków

Do niedawna wiele mówiło się o kodach przesyłanych SMSami, wiele banków internetowych promowało to jako najbardziej bezpieczną formę autoryzacji przelewów internetowych. Jednak ostatnio zarówno w TV jak w necie ostrzegano przed nowym zagrożeniem ZeuS.

Ten program to groźny program typu koń trojański, który atakuje zarówno komputer domowy jak i telefon komórkowy, dzięki temu przestępcy uzyskują całkowitą kontrolę nad naszym kontem bankowym, które szybkim tempie oznajmi nam 0 zł.

Podstawowe (nowe dla branży) porady, aby uchronić się przed podobnymi atakami:
    1. Zabezpiecz swój komputer.

    2. Zabezpiecz swój telefon.

    3. Nie ufaj linkom.

    4. Nie ufaj SMSom.

    5. Włącz sprawdzanie certyfikatu online w telefonie.

Więcej do przeczytania ZeuS napada na bank. Jak się uchronić przed atakiem? (www.chip.pl), szczególnie na drugiej stronie.

2 komentarze:

jury pisze...

Echhh, jak czytam takie rzeczy to zadaję sobie pytanie, kto do cholery nazwał człowieka moralnym i inteligentnym zwierzęciem? Ile lat trzeba jeszcze aby człowiek doewoluował do naprawdę człowieka? Może już tylko z kilkaset, choć wydaje mi się że jeszcze ładnych parę tysięcy :(

Tdc pisze...

Ja też od dawna zadaję sobie takie pytanie (a nawet tu jest post na ten temat).

Kiedyś na jednym z sympozjów zadałem takie pytanie bardzo światłemu i otwartemu psychiatrze, odpowiedział mi, że niestety jesteśmy tutaj na samym początku drogi... Dlatego parę tysięcy to pewnie za mało :-/Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...