czwartek, 17 lutego 2011

Szkolenie z bezpieczeństwa aplikacji WWW

Kolega Kuba, podsyła nam info o przygotowanym przez niego szkoleniu, które rozpoczyna się 23 lutego (3 dni).

Jak czytamy na stronie PM Group:
  Bezpieczeństwo SieciW dzisiejszych czasach przez WWW przesyłamy bardzo dużo poufnych informacji. Sklepy internetowe, banki, czy firmowe bazy danych to łakomy kąsek dla internetowych włamywaczy. Nie zawsze wystarczy instalacja firewalla i antywirusa, aby dobrze chronić te dane, dlatego aby realnie ocenić podatności badanego systemu, na szkoleniu symulujemy ataki internetowe na wybrane przez Klienta zasoby IT "firmowej infrastruktury" (zbudowanej w naszym laboratorium).

  Korzyści biznesowe wynikające z wykonywania testów bezpieczeństwa WWW po naszych szkoleniach, to przede wszystkim :

  - rozwijanie i podtrzymanie dobrego wizerunku firmy, dzięki nowoczesnemu podejściu do zagrożeń płynących z internetu,

  - poprawa jakości świadczonych usług poprzez naprawę źle zaimplementowanych rozwiązań IT,

  - solidne zabezpieczenie infrastruktury.

  Rzetelne podejście do zabezpieczania firmowych serwerów, jest gwarancją sukcesu, bowiem nikt nie chciałby współpracować z firmą, z której wyciekają dane Klientów. Firmy, w których bezpieczeństwo przechowywanych zasobów stoi pod znakiem zapytania, szybko tracą na rynku swoją wartość.

  * Jako pentesterzy, szkolimy wykonując testy bezpieczeństwa, tym samym rozwijamy swoją informatyczną pasję. Jeśli dodatkowo możemy komuś dzięki temu pomóc na szkoleniu, wspaniale.

  * Szkolenia z testów bezpieczeństwa urozmaicają możliwości linii obrony w świecie IT, czyli również w Państwa firmie. Odpowiadają bowiem na pytania jak potencjalni intruzi, staraliby się dostać do Waszych zasobów, więc przedstawiają realne zagrożenia i odpowiedzi na pytania, jak ich uniknąć. Praktyczne przykłady wspólnie rozwiązywane podczas warsztatów.
W imieniu Kuby zapraszam wszystkich zainteresowanych na to szkolenie;)

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Spoko, dzięki ;-)

Tdc pisze...

Nie ma sprawy, wszystko co ciekawego zrobicie, napiszecie to chętnie opublikuję.

Pozdrawiam!Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...