sobota, 6 marca 2010

Demo: Recall by Resurrection

Dziś polecam przypomnienie sobie demka na ośmiobitowe Atari pt. "Recall". Jak czytamy w opisie z YT "The best Atari demo on Forever9 2008 party compo":


Recall by Resurrection demo for Atari 8bit


Niestety jakość obrazu jest bardzo mizerna w tym filmiku, jednak mimo wszystko coś widać;)

Demko ma dość dobrą grafikę i muzykę. W pierwszym screenie oraz w dalszej części (1:37) dobrze została pokazana bardzo bogata paleta kolorów (jak na ośmiobitowy komputer z 1979 roku), którą nie mogą się pochwalić nowsze komputery jak ZX Spectrum, Commodore C-64 i inne.

Natomiast w tym miejscu (2:17) całkiem fajnie została zrobiona animacja pseudo 3D, która na małym Atari może być wykonana w całości przez procesor graficzny Antic (Atariki), który posiada nieprawdopodobne możliwości nieosiągalne na innych komputerach (włączenie z pecetami). Poprzez to, że tego typu animacje wykonuje procesor graficzny, to procesor centralny nie ma zbyt wiele do roboty;)
Coś podobnego jest normą dziś, natomiast w tamtych czasach generowanie tak zaawansowanego obrazu prawie wyłącznie za pomocą procesora graficznego było niespotykane nawet na większych i szybszych komputerach.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...