poniedziałek, 1 marca 2010

Dzień Polaka

Od znajomej mieszkającej od wielu lat w Kanadzie otrzymałem taki oto (przesłany) list:
  Dzień Polaka

  Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo.
  Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zleca internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy.
  Po uzupełnieniu jedzenia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu.
  Gotuje na rosyjskim gazie.
  Na koniec siada na włoskiej kanapie i... szuka pracy w gazecie należącej do niemieckiego wydawnictwa..... - znowu nie ma!
  Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy ?????
Ciekawe, że Polonia jest tak dobrze poinformowana o tym co się u nas dzieje.


Update:
O podobnych zagadnieniach była ostatnio mowa w poście Jak wyglądamy w oczach innych ?

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...