wtorek, 27 października 2015

Panie Dariuszu Rosati!

...w niedzielę obraził Pan moją inteligencję na kanale Polsat News, twierdząc że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, po raz kolejny manipulował pan widzami słowem "ruina", więc oto fakty:

1. miało być 21% VAT, jest 23% VAT - jak to możliwe?? To miały być takie postępowe formy rządzenia, skierowane na gospodarkę, wolny rynek itp. Może nie wszyscy to pamiętają, ale tak nas zapewniano 8-10 lat temu... (o VAT w update z 14 sierpnia 2010 oraz najwcześniejszy news: "Platforma puści nas z torbami" 2009-09-08 (11:48) (wp.pl))

2. pierwsza taka sytuacja w historii świata, że firmy, które partycypowały z rządem w budowach autostrad - bankrutowały!!!
To skrajny przykład tego jak bardzo państwo Polskie pod rządami PO-PSL ma w nosie społeczeństwo oraz tak ważny byt jak firmy - a do tego realizujące czołowe cele PO (w następnych wyborach przedstawiane na bilbordach)

3. Dlaczego Polska pod rządami PO-PSL jest rekordzistą UE w ilości podsłuchów i inwigilacji obywateli??? Adwokaci: Polacy najbardziej inwigilowanym narodem UE (lex.pl), gdzie czytamy:
  Polak jest najbardziej inwigilowanym obywatelem w Unii Europejskiej. Żyje pod stałym i czujnym okiem policji i służb specjalnych (...) bilingów. W zeszłym roku służby pytały o nie 1,3 mln razy. To najwięcej w Unii - podkreślają adwokaci. I dodają, że te liczby pochodzą z Komisji Europejskiej, ponieważ polskie służby nie chcą ich ujawniać. (...)
4. Spychologia, zaraz po objęciu rządów przez PO, nastąpiła jedyna w swoim rodzaju procedura: wszelkie decyzje jakie się tylko da a szczególnie te niewygodne (np. ówcześnie komercjalizacja szpitali) przenosimy na lokalne władze. Dzięki temu nie będzie można powiedzieć, że za coś jest odpowiedzialny rząd, czy premier... To jest perfekcyjne zrzucenie odpowiedzialności (niemal zmiana systemu państwowego), jednak na taką skalę jakiej jeszcze nie widzieliśmy :(

5. Natomiast te "wyższe" decyzje, były podejmowane za pomocą rozwiązań, które urągały zdrowemu rozsądkowi, logice i doświadczeniu. Przy okazji zamieszania z ACTA, internauta Gagman, skomentował to słowami (dobreprogramy.pl):
  (...)
  tak samo jak walka z:

  - pedofilią - kastracja
  - dopalaczami - zamknięcie sklepów
  - kibolami - zamknięcie stadionów
  - dziurą budżetową - podwyżka vatu...

  jak to "liberałowie" ;p

  przypomina mi się takie powiedzenie: "wydali wojnę biedzie i bieda wygrała"...
(inny przykład Chora służba zdrowia... (2009 rok))

6. Nie mogę zrozumieć dlaczego, ale raptem po kilkunastu latach od okrągłego stołu, ponownie racja rządu była jedynie słuszna (taką retorykę publicznie używało PO). Wylewało się to z TV i prasy do obrzydzenia... (To niewiarygodne, że ktoś może mieć inne zdanie niż pan premier (wpolityce.pl))
Już w 2009 roku pisałem (Cytaty: sedno tematu):
  Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.(Autor: Voltaire)
7. "tajny" język np. Beaty Sawickiej, Zbigniewa Chlebowskiego (Spotkanie na cmentarzu? "Jak każde inne" (dziennik.pl)) i innych... wasze rządy się jeszcze nie rozpoczęły a wy już planowaliście "robienie lodów" - dziś wiemy o tym znacznie więcej... niestety... oj niestety...

8. ludzie siedzą latami w więzieniach, w tym nawet tacy co nie mają wyroku i zarzutów, jak to miało miejsce w przypadku #uwolnicmacka (na facebooku polubienia 26 tysięcy, tu link na Twitter)

9. po spotkaniu z walcem państwowym poszkodowani w bezsilności popełniają samobójstwa - z pewnością tak doskonale się im żyje w Polsce! (np. Krystyna Chojnacka - śmiertelna ofiara urzędników)

10. Polska za waszych rządów umowami śmieciowymi stoi... to jest dla kogoś powód do dumy??

11. takich rzeczy nie mieliśmy wcześniej: Zamieszki podczas Marszu Niepodległości Warszawa 11.11.2012 Zadyma na Marszu Niepodległości (YT) oraz podpalenie budki strażniczej pod ambasadą...

12. prześladowania polaków, przez system państwowy:
  13. policję (Uważaj: dwa lata odsiadki za aukcję ! oraz np. z YouTube)

  14. Urzędy skarbowe i ZUS (jeden z setek jeśli nie tysięcy przykładów, tu podsumowanie obecnej sytuacji)

   11. wiele osób i firm ma problemy, duże lub małe. Ostatnio spotkałem kolegę, który miał na sobie koszulkę wyśmiewającą Urząd Skarbowy, okazało się że firma, w której pracuje miała najazd skarbówki... (więcej przykładów np. w programie TV "Państwo w Państwie", w którym z roku na rok coraz rzadziej pojawiali się politycy PO - wymowne!)
15. prześladowania przez Urzędy Skarbowe (nazywane przez dziennikarzy stalinowskimi metodami (biztok.pl)) trwają dłużej niż wasza władza, jednak dopiero teraz wyciekł dokument potwierdzający, że jedynie chcieliście odgórnie umacniać taki stan rzeczy!?!?!?!?!?!? (Szkodnik - Urząd Skarbowy cz. 4 Minister pod sąd)

16. jakby tego było mało, czołowe postacie z waszej partii, miały ochotę szybko wyminąć się z podobnymi problemami - sprawa sądowa byłego ministra Sławomira Nowaka (Wikipedia)...

17. Policja pałuje Polaka za posiadanie polskiej flagi - 11.11.2011 (YT)

18. wyborcy PO mogą być poważnie rozczarowani, że głosowali na partię liberalną, a wybrali kogoś zupełnie innego - niezły psikus... (Platforma nieliberalna? to jaka? oraz Platforma Ludowa - prawdziwe oblicze ?)

19. włażenie z butami do uczelni wyższych, aby zmieniać/podważać tematy prac dyplomowych... (polityczna kontrola na UJ (TVP Info))

20. ustawa "śmieciowa": Kolejna wpadka pani Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz - ustawa śmieciowa

21. gigantyczna wpadka intelektualna, wizerunkowa wycelowana w społeczeństwo odnośnie ACTA (a jacy uparci byli! z pdt na czele!). Bezmyślność i zacofanie spotkało się z ostrym sprzeciwem młodzieży, do której powoli dochodziło przekonanie, że ta władza jest ich wrogiem... (Walka o wolność słowa i internetu 2012)
(przy okazji wyszło czytelnie na jaw, że pdt i PO zwykle zakłada, że zrobi to samo co "ważne" kraje UE...)

22. skasowanie kilku tysięcy szkół w PL jest z pewnością - panie Dariuszu - dowodem na wszechogarniający dobrobyt tzw. zieloną wyspę oraz troskę władzy o polskich uczniów... (Prawie dwa tysiące szkół pójdzie pod nóż (natemat.pl))

23. Ordynarne, agresywne i zachłanne zachowania Hanny Gronkiewicz-Waltz:
  24. pobicie przedsiębiorców w centrum Warszawy przez ochroniarzy i to perfidnie za nasze pieniądze: Policja stoi, zadyma trwa - bitwa kupców z ochroną - Warszawa / KDT (YT) lub Bitwa o KDT (TVN24.pl)

  25. przykuta łańcuchami do stołka - kilka dni po wybraniu jej na prezydenta, nie dopełniła formalności, jest pierwszym prezydentem w historii, który nagiął prawo w tej materii... Tak z pewnością postępuje osoba prawa i honorowa

  26. koszty w centrum Warszawy zostały tak podniesione, że obecnie nie ma najmniejszego problemu, aby wynająć jakieś pomieszczenie czy też duże powierzchnie, bo wielu przedsiębiorców uciekło...

  27. zwiększanie cen biletów komunikacji średnio co roku - obecnie mają absurdalne wartości, a Warszawiacy przenieśli się masowo na rowery... (Do 16 lutego można się było pozbyć biletów ZTM)

  28. doszło nawet do prześladowania mojego nauczyciela, (niestety już!) świętej pamięci profesora Józefa Szaniawskiego, z którego muzeum walczono wprost reżimowymi metodami podwyższając czynsz o 550 procent! Ta sprawa odbiła się echem po świecie, a wraz z echem posypały się ostre reakcje Polonii... polscy senatorowie w liście otwartym napisali, że ta likwidacja "godzi ona w stosunki polsko-amerykańskie, a nawet w polską rację stanu" (W Warszawie pub ważniejszy od pamięci)

  29. początkowo Prezydent HGW chciała sprzedać stadion narodowy w 2007 roku, po tygodniami trwających protestach - zmieniła zdanie - co za poświęcenie! (Stadion Narodowy poza Warszawą? (Pardon.pl) oraz "Wielka wojna o Stadion Narodowy w Warszawie" 2007-10-29 (dziennik.pl)) - sytuację podsumowałem w poście z 2012 roku słowami:
   Jakieś to wszystko w ostatnich latach jest w Warszawie mizerne, głupawe, wrogie dla nas, społeczeństwa i to dość otwarcie, np. jak czytamy w newsie Ursynów obnaża prawdę o nowej kadencji PO, a to niestety tylko jeden z wielu przykładów :(
30. masowe zamykanie firm: w moim otoczeniu zamknięto dwa zwykłe kioski, jednak jeden pamięta głębokie czasy socjalizmu, a drugi funkcjonował dobre 20 lat. Padła pobliska apteka, podobnie jakoś dawała sobie radę przez kilkadziesiąt lat (głęboki socjalizm), a teraz za czasów dobrobytu PO jakoś padła...

31. mamienie Polaków: jak zapewniano Polska ma być Irlandią, zarobkowi emigranci mieli wracać do kraju, gdyż ten miał być normalny, a politycy PO będą wprowadzać wysokie standardy w życie polityczne (oczywiście lepsze od PISu - powtarzali jak nakręceni) (post z 2009 r.) itp. a do tego D. Tusk zapewniał, że teraz nastanie "polityka miłości" a mieliśmy coś przeciwnego (np. to jeden z wielu przykładów: Premier wywołał sobie wojenkę :( pdt to był pierwszy premier z wojną na ustach i mam nadzieję, że ostatni...)

32. PKP: jeżdżę po kraju od wielu lat, ale tego co się ostatnio dzieje nie widziałem na oczy, nawet w TV kilka lat temu widzieliśmy dantejskie sceny, gdy sfrustrowani pasażerowie używali okien jak drzwi itp. (Sławomir Nowak: ''Potrzebujemy w PKP specjalistów najwyższej klasy i ja tego dokonam'' (YT))

33. buńczuczne i sfiksowane pomysły oraz zadręczanie nimi społeczeństwa latami - odnośnie zmian konstytucji czy też systemu państwowego w PL - tak się składa że nie było to waszymi postulatami wyborczymi 8-10 lat temu, dlatego zaskoczyliście tym swoich wyborców (Konstytucja: zmieńmy zmianę !, co podsumowałem słowami:
  Coś czuję, że rok 2010 minie nam w Polsce pod znakiem radosnej niekompetencji i równie rewelacyjnych pomysłów... niestety...
34. Wolność obywateli niestety była wielokrotnie i na wiele sposobów podważana i ograniczana. Niektórzy mieli nawet hopla na punkcie np. blogerów (Bloger na celowniku jaśnie oświeconych nam panujących... oraz np. Rząd usilnie chce kontrolować nas, internautów :(, gdzie czytamy komentarz A4R:
  Za sam pomysł macie o jednego wyborce mniej!
  Nawet PIS-owi takie rzeczy nie przychodziły do głowy.
35. ostatni przykład Po 30 latach policja ponownie ściga znanego opozycjonistę (polskatimes.pl)

36. wcześniej prześmiewcze stronki o prezydencie Lechu Kaczyńskim funkcjonowały doskonale, teraz ktoś kto śmiał śmiać się z waszego prezydenta miał przeszukane mieszkanie po piwnicę oraz sprawę w sądzie... W newsie Apelacje po wyroku na twórcę Antykomor.pl (http://www.tvn24.pl), czytamy:
  Do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim wpłynęły apelacje prokuratury i obrony w sprawie twórcy portalu Antykomor.pl Roberta Frycza. Prokuratura uważa, że wymierzona kara za znieważenie prezydenta Bronisława Komorowskiego jest zbyt łagodna, obrona chce uniewinnienia.
...tak właśnie wygląda prześladowanie Polaków, nasyła się na nich służby lub sądy, które są wyjątkowo opieszałe i krzywdzące - co taki człowiek przeszedł to jego - i o to tutaj chodzi, nagonka w mediach (newsy) itp. wygra czy nie wygra, ale następnym razem pomyśli zanim użyje internetu! Następnie Sprawa Antykomor.pl: sąd umorzył zarzut znieważenia prezydenta (http://www.tvn24.pl)). Chciałoby się usiąść przed TV i klaskać!

37. dyskretna (!) ucieczka Prof. Stanisława Gomułki (podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów) , czegoś takiego jeszcze w Polsce nie mieliśmy, ale dziś znając taśmy nie mam najmniejszych wątpliwości dlaczego ludzie o międzynarodowej sławie uciekali z takiego bagna - znając kulisty waszej władzy.
W poście Do roboty ! (z 19 listopada 2008) napisałem:
  Warta wspomnienia jest zagadkowa ucieczka prof. St. Gomułki z Ministerstwa Finansów... pomimo swojej zagadkowości jest bardzo wymowna, bo czy z jeszcze jakiegoś rządu (historycznie) uciekał jakiś profesor ?? Niestety, ale ucieczka tak cenionej (na świecie) postaci dobitnie świadczy o tym co się dzieje za kulisami... niestety :( ... a nie jest to pierwszy profesor, którego zabrakło w PO.
38. Po pierwszej kadencji, ucieczka z PO wszystkich profesorów i specjalistów, w tym prof. Pawła Śpiewaka, którego niestety mi brakowało. Ten ostatni w prasie opisał powody, dlaczego się wycofuje - były dość dobitne, na tyle że trudno było je znaleźć w prasie czy TV - niestety za waszych rządów niewygodne fakty były ukrywane...

39. wojna pdt z "kibolami", napełnia odrazą oraz pachnie minionymi czasami, gdy "lud pracujący miast i wsi" nie mógł mieć nic do powiedzenia... (powstały na ten temat nawet filmy dokumentalne - oczywiście niemożliwa była emisja w TV do tej pory...)

40. ...przyszedł czas na sedno: jak można znęcać się nad społeczeństwem, poprzez sączenie z TV jedynie słusznej linii partyjnej, wszystkie inne opinie czy wizje Polski były przeklęte, wyciszane i marginalizowane - włącznie z uciszaniem... dla mnie to za dużo... myślę że PRL to wystarczy...
- z tym wiążą się konkretne działania jak:
  41. zamordyzm mediów, które nagłaśniały jedynie objawioną mądrość rządu, wiele rzeczy przemilczała, na całe szczęście mamy internet! (przykład waszego miłośnika MM: Nie zagłosuję na PO)

  42. wprowadzenie ograniczeń w publicznych zgromadzeniach, które mógł przecież zawetować prezydent - ale przecież wywodzi się z tej samej kasty, więc pokornie zgodził się z tym... (Kolejne ograniczenie wolności. Prezydent Komorowski złożył podpis pod ustawą o zgromadzeniach publicznych (wpolityce.pl))

  43. Polska to bananowa republika - tak powiedział znajomy prawnik, komentując (pospieszne przed wyborami!) wprowadzenie zapisów uniemożliwiających użycie w procesach nagrań polityków, których jak wiemy mamy obecnie upublicznionych wiele...
44. niezwykle wysokie statystyki samobójstw w ostatnich 8 latach odnotowano w Polsce:
  Wysokie bezrobocie i kiepska sytuacja ekonomiczna kraju jest powodem wielu dramatów społecznych.(...) w Polsce w 2013 roku na 384 tysiące zgonów samobójstwa stanowiły 1,69%, czyli ponad 6,5 tysięcy przypadków – tak wynika z danych GUS-u. (Czy Polska będzie krajem samobójców? Jesteśmy na dobrej drodze (bankier.pl))
(Wzrost samobójstw mamy tak wysoki jak w Grecji. Życie odbiera sobie ponad 6 tys. osób rocznie (natemat.pl))

45. przez kolejne lata przez media przekazywane były informacje o rozdawnictwie swoim ludziom bardzo wysokich nagród, odpraw itp. (np. tu jeden z wielu faktów (onet.pl))

46. ...i orderów przyznawanych przez waszego prezydenta (ponoć 300 dziennie!)

47. absurdalne ustawy i prawo:
  48. w update z 22 maja 2009 do postu Ustawa już w piątek ?? podałem przykład, jak większość sejmu głosuje za przyjęciem ustawy, która nie jest zrozumiana czy też chwalona przez ani jednego eksperta (!)

  49. Post: Nowelizacja ustawy prasowej – schizofrenia ? ,gdzie czytamy:
   (...) sam przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO - Zbigniew Chlebowski powiedział, że ta nowelizacja jest jakąś pomyłką. (...)
  (inny przykład: "bubel legislacyjny" (onet.pl))

  50. zabronienie używania soli i pieprzu??

  51. absurdalna walka o drożdżówki??

  - oraz patrz punkty: 20, 67 i 71
52. w 2007 roku ruszyła Komisja Nadzwyczajna "Przyjazne Państwo" do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji (Wikipedia), która miała naprawiać absurdy naszej gospodarki oraz problemy dla przedsiębiorców... a co wyszło z tego??

53. grasujący w Polsce seryjny samobójca (Seryjny samobójca – wykaz „ofiar” (parezja.pl))

54. olewanie głosu społeczeństwa, już po pierwszych wygranych wyborach przez PO, media obiegła informacja o zmieleniu zebranych głosów Polaków. Obecnie mieliśmy kolejne 3 przykłady...

55. haniebne postępowanie rządu jakie się tutaj ujawnia - wprowadzamy tylko takie ustawy, które uważamy za stosowne - żadne inne! choćby te nasze były najbardziej absurdalne lub chore! (patrz punkty 47-51) Smutne to dla Polski...

56. dla ratowania kandydata PO, ten powołuje sobie referendum, które Polacy olali tak jak on olał ich. To haniebne i również mające miejsce pierwszy raz w historii, gdy kraj, Polacy oraz nasza kasa z podatków się nie liczą... (Jarosław Gowin o referendum: to porażka Bronisława Komorowskiego (onet.pl))

57. absurdalne poczynania polityków: np. przemowa do krzeseł (LOL tygodnia ;)), Hanna Gronkiewicz-Waltz i Awantura o 5 zł (YT), pdt mimo bilbordu z hasłem "Prezydent", zrezygnował z tego pomysłu po przegranych wyborach, stwierdzając że nie interesuje go pilnowanie żyrandoli... poziom tych przemyśleń... przemilczę...
a przykładów jest jeszcze wiele...

58. dziwne wypowiedzi waszych ludzi (np. tu jeszcze przed objęciem stanowiska premiera) Grandilokwencja rządu to przeszłość ;):) oraz Zdjąć ciężar.... O dziwo im dziwniejszy przykład tym większa kariera w rządzie PO :-(

59. obrażanie Polaków, pdt wyzywał z mównicy od "moherów", a jego "zaplecze merytoryczne" czyli Władysław Bartoszewski od "dyplomatołków" - choć polityka zagraniczna PO to pasmo żenady... wygląda na to, że kto przezywa ten sam siebie nazywa :/ (Bloomberg: Belka to najgorszy szef banku centralnego w Europie (gazetaprawna.pl) lub The Economist Pisze o Polsce (tvn24))

60. z drugiej strony rząd przedstawiał się jako walczący z językiem nienawiści (powstanie specjalnej komisji) - ręce opadają... (Komisja rządu i mniejszości przeciwko mowie nienawiści (newsweek.pl))

61. haniebne wypowiedzi, gesty czy też gadgety rządu oraz waszych polityków - ich poziom oraz jakość przekracza wszelkie jakie do tej pory słyszałem/widziałem w podobnych okolicznościach. To jest zachowanie niegodne posła, ministra itp. (wiele odrażających cytatów można przytoczyć, np. Stefan Niesiołowski o niedożywionych dzieciach: Kiedyś jedzono szczaw i wszyscy byli najedzeni oraz Rafał A. Ziemkiewicz pisał kiedyś, że Stefan Niesiołowski wraz ze swoim językiem na stanowisku marszałka to hańba dla Polski).

62. ostatnio widzieliśmy mamienie Polaków, że mamy suwerenne stanowisko odnośnie tzw. uchodźców. Niestety w praniu wyszło, że realizujemy niemieckie wytyczne... Nie można powiedzieć społeczeństwu, że nie mamy tu nic do powiedzenia i zrobimy to co kremel nam powie??:/
Inna sprawa czy nie jest to temat dla prokuratury lub dla Trybunału Stanu...

63. arogancja władzy (politologia) np. Protest studentów przeciw wprowadzanym zmianom w szkolnictwie wyższym (tu inny przykład (onet.pl) oraz przykład pychy i buty (YT))

64. haniebna bezkarność polityków PO... w innych krajach za drobne wpadki słowne czy inne politycy podają się do dymisji lub są usuwani w trybie natychmiastowym, u nas np. minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz prowadził dochodzenie we własnej sprawie...
...efektów jego działań próżno szukać, bo afera nadal jest niewyjaśniona, a mocodawcy nieznani...

65. pdt od samego początku zapewniał społeczeństwo, że bierze pełną odpowiedzialność za swoje rządy oraz swoich ludzi. Teraz wyemigrował zarobkowo - czyli uciekł, a społeczeństwo nie ma komu powiedzieć w twarz, że ta lista nas obraża i jest haniebna...
  ...to jeszcze zostało przekręcone - jak na politykiera przystało, taki mały partykularyzm... PDT na sobotniej konwencji PO (XI 2014) powiedział Nie ukrywam, że mam osobistą satysfakcję. Takie było też moje, może takie chłopięce marzenie, żeby zejść ze sceny niepokonanym.
66. czym była faktycznie Platforma Obywatelska w początkowym okresie? (Platforma nieletnich)

67. gigantyczne problemy ze służbą zdrowia, początkowo to była minister Ewa Kopacz, potem jej błędy wziął na siebie następca, a to objawiło się chwilę potem (styczeń), gdy okazało się że chorzy nie mają dostępu do leków - afera jakich jeszcze nie było (tu chodzi o ludzkie życie! nikt tego nie zauważył??). Do tego można dodać np. rekordowy czas oczekiwania, który padł w pierwszej połowie 2015 roku, gdy pacjent ma być przyjęty w 2027 roku :-( (inny przykład: To chyba nowy rekord w oczekiwaniu na operację: 10 lat, aż się człowiek zastanawia czy nie rezerwować terminów za młodu oraz mój post Chora służba zdrowia...)

68. afera taśmowa przez polityków PO oraz rząd przedstawiana była wyłącznie jako problem związany z "nielegalnymi nagraniami" (choć to raczej licha sprawa i mała kara) - kwestie treści były uparcie przemilczane... nie dziwi mnie to, że Polacy się takim traktowaniem poczuli urażeni... (Afera podsłuchowa w Polsce (2014–2015) (Wikipedia))
Na twitterze Radosława Sikorskiego (również bohatera taśm) niedawno Krzysztof Młynarski:
  @sikorskiradek @Spisu_81 @Joy_Division89 zabawne jest to, że jedyną "aferą" w tej "aferze" jest sam fakt, że były podsłuchy. Kuriozum takie.
69. odrażające dla mnie jest to, że za waszych czasów w TV ciągle było widać betonowe mózgi, niemal żywcem wyjęte z czasów PRLu! Lista osób do tego pasująca jest niestety bardzo długa - jeśli chodzi o wytrzymałość mojego rozsądku to o wiele zbyt długa!

70. polskie społeczeństwo ma pełne prawo czuć się oszukanym, 10-8 lat temu PO idąc do wyborów mamiło nas nową jakością rządzenia (bardzo długa lista wyssanych z palca obietnic i bredni), sam bardzo czekałem na rozsądny i logiczny ład państwa... 29 marca 2009 napisałem:
  PO zapowiadało radykalne zmiany - ja wciąż na nie z wytchnieniem czekam (...)
(mój drugi post na tym blogu pt. Geniusz też może się pomylić... również poruszył ten temat).

71. błyskawiczne, korupcjogenne (bezmyślne?) ustanawianie prawa, wg. swojej linii partyjnej. Zaczęło się to bardzo szybko bo już na samym początku (Ustawa już w piątek ?? (w części "update") - maj 2009), tymczasem inne procedowania w sejmie były przeprowadzane flegmatycznie lub wcale... Inny przykład to Nagłe przyspieszenie ustawy..., gdzie napisałem:
  Mogę tu sparafrazować słowa Antyfanesa: szybkie ustawy przynoszą nagłe radości i długotrwałe smutki.
72. Jakieś dziwne zachowania w gminach, urzędach np. Urzędnicy z Bydgoszy w reklamie Microsoftu (2009 r.)...

73. zatrudnianie płatnych hejterów - z jakimiś bzdurnymi tłumaczeniami rządu oraz zakłamywaniem rzeczywistości przez największe media... (Bez problemu - ja Wam pomogę!)

74. Od samego początku były dziwne zamieszania związane z NIK, dziś pewnie nikt już tego nie pamięta dlatego przytoczę post z września 2009:
  Wczoraj w TVP podano informację o nowelizacji ustawy o NIK, w tym cytowano poważne zarzuty prezesa NIK (Pana Jezierskiego) odnośnie działań sejmu. Wspominał on o tym, że obecna koalicja chce upolitycznić izbę oraz wprowadzone zmiany są niekonstytucyjne.

  (...)Chciałem zaprezentować tego newsa z internetu, ale o dziwo okazało się, że czołowe serwisy internetowe przemilczały zagadnienie(...)

  (...)kto takie zapisy chciał wprowadzić ??
  ... czasami mam wrażenie, że posłowie reprezentują jakiś średniowieczny sposób myślenia, a nawet i średniowieczu on uwłacza...
  Przecież w poprzedniej kadencji (gdy rządził PIS), tamtejsza opozycja (dzisiejszy rząd po wygranej w ostatnich wyborach), zarzucała upolitycznianie wszystkiego co się rusza. Pamiętam jak dziś aparatczyków PO (w tym Jana Rokitę) wrzeszczących przed kamerami o jakiś absurdalnych rzeczach. Problem jednak w tym, że tamtejsza opozycja, która krzyczała tak doniosłym głosem, dziś dopuszcza coś podobnego do głosowania ! :-(
  (...)
  wszyscy powinniśmy się zastanowić nad tym co robi władza w ostatnim czasie, że jest to uwalnianie się rządu od jakichkolwiek możliwości kontroli !
75. Niestety druga kadencja to kompletny odpływ specjalistów, po Polsce popłynęły dowcipy o tym jak to pdt poszukuje osób kompetentnych w swoim rządzie. Gdy afery zmuszały do tego, aby (w końcu! po długim czasie) odwołać kolejne osoby, to na ich miejsce nie było kogo powoływać tzw. krótka ławka (w odróżnieniu od pierwszej kadencji gdzie pojawiały się znane i cenione nazwiska). Gdy już kogoś znaleziono to nie było żadnych wątpliwości, że nikt inny nie chciał brać udziału w tym zamieszaniu. W ostatnich miesiącach to nawet miałem wrażenie, że ludzie ci się wstydzą tek ministerialnych - ja to rozumiem, też bym się wstydził!
Oto przykład Update 11 czerwca:
  Wczoraj pod wypływem ostatniego wycieku akt sądowych oraz reanimacji rządu, na kanale Polsat News po raz pierwszy usłyszałem słowo "amatorzy" (...)
Jednak 10-8 lat temu zapewniano nas, że głos oddany na PO to świetny wybór, sami specjaliści, którzy stworzą dynamiczną, nowoczesną Polskę (tak, tak! ".Nowoczesna" to tylko małpowanie PO) na wzór Irlandii. Jak to faktycznie wyglądało to wiemy, szkoda jednak, że nikt nie wyciągnął z tego wniosków, bo w mojej ocenie z pustego to i sam pdt nie naleje, więc należało taki cyrk zamknąć i powołać przedwczesne wybory - bo to jest stratą dla całego kraju: stratą czasu i naszych pieniędzy... No ale trwanie - było dla nich ważniejsze :-( (przykład Ustawa o emeryturach wojskowych niezgodna z konstytucją 2010-02-11, komentarz internauty:
  A mial byc Rząd fachowców!|Znowu bubel prawny . Rząd samych nieudacznikow!
76. Nie ulega wątpliwości, że rząd PO-PSL to rząd straconych nadziei :-( To było gigantyczne nieróbstwo, jak powiedział Janusz Korwin-Mikke (Wikicytaty):
  Jak ludzie z PO mówią, że coś zrobią, to mówią.
Przed objęciem steru i potem PO cały czas populistycznie karmiła społeczeństwo wprost nieprzeliczonymi obietnicami co zrobią oraz "co to nie my". Okłamywali nas zapewniając o kolejnych nadchodzących ofensywach ustawodawczych ! (np. w 2011 roku i wcześniej).

77. Przypomnę dawniejsze wydarzenia, gdy pdt wchodził w otwarte, niekulturalne konflikty z Prezydentem tylko dlatego, że ten był z innej opcji politycznej. Pamiętamy dobrze np. awantury o to czy będzie samolot dla Prezydenta itp. To również niespotykane w skali kraju a może i Europy, zdziwiony tym był też wcześniejszy Prezydent Aleksander Kwaśniewski, który też tego nie rozumiał.

78. Partia bez programu - jak to jest możliwe, że w obu (pierwszych) kampaniach wyborczych PO wzbudzało szum i rozczarowanie tym, że nie miało programu partii??? Wiele osób wtedy zadawało pytanie: jak można szykować się do rządzenia (np. liberalnego itp.) nie mając programu (z czego wtedy drwił w TV np. Prezydent A. Kwaśniewski). Z dzisiejszej perspektywy, gdy znamy cele PO, brak programu nie dziwi...

79. afera hazardowa - szkoda słów...

80. afera ze znalezieniem niby kupca stoczni... ufff...

81. afera gazoportu, który ślimaczy się tyle lat...

82. afera z niemożnością podliczenia głosów przez PKW - czegoś takiego jeszcze nie mieliśmy, jeszcze nigdy komisja (w całości) się nie podała do dymisji po blamażu, same sukcesy Panie Dariuszu ! Czy te wyniki się w końcu pojawiły po tak długim czasie?? Jak ostatnio sprawdzałem to jeszcze nie...

83. masa innych afer, których już nie zliczę... serwera zabraknie...

84. Ostra polaryzacja społeczeństwa, za pomocą agresywnej retoryki, która jest chora, a nawet haniebna. Zgodnie z zasadami znanymi z politologii, jest to mechanizm służący osiągnięciu celów politycznych (awanturowanie powoduje pobudzenie wyborców itp. co niestety widzieliśmy w ostatnich latach na własne oczy). Nie ma mojej zgody na podobne manipulacje społeczeństwem! Co gorsza najprawdopodobniej właśnie osoba, której wbito do głowy np. poprzez TV podobne (zmyślone przecież) hasła - dokonała mordu w łódzkim biurze PISu... Do tej pory w PL nie mieliśmy problemów z osobami, które uzbrojone wchodziły do szkoły czy kina i strzelały gdzie popadnie - to wydarzenie było pierwsze i mam nadzieję, że ostatnie! (Mord polityczny w biurze PiS (http://www.tvn24.pl))

85. używanie odrażających, haniebnych posunięć socjotechnicznych, np. pdt - nie trzeba płacić abonamentu RTV lub zabierz babci dowód i wiele innych... Czegoś takiego nigdy jeszcze nie było w naszej historii :-(

86. fenomen Kukiza oraz potem .nowoczesna (czyli kariera polityczna oparta o tzw. oburzonych) - wskazuje, że sporo osób jest wkurzone, że tak właśnie Polska ostatnio wygląda :/ (ja o tym pisałem już w 2011 roku)


Czegoś takiego w życiu nie widziałem... coś podobnego nigdy wcześniej w Polsce się nie wydarzyło :-(
To aż 86 punktów - a ja wymieniłem tylko wybrane zagadnienia! Taka ilość to nie może być przypadek! (patrz Szkoda gadać: patałachy (2009 r.)) Trzeba poważnie barć pod uwagę, że było to celowe, zorganizowane działanie wymierzone w nas wszystkich :-(
Nasi dziadowie się w grobach przewracają!

Panie Dariuszu Rosati - może dla Pana to piękna Polska, ziszczenie marzeń, ale mnie Pan takimi słowami obraża! Nie interesują mnie te czy inne partie polityczne, programy i rządy, coś takiego nigdy wcześniej nie miało miejsca w historii Polski i nie ma prawa nigdy więcej się powtórzyć!


Update: 2 XI
Tak sobie zacząłem notować te tematy, o których tutaj nie napisałem (bo powyższy opis był pisany za jednym podejściem, na szybko i pobieżnie), właśnie minąłem setkę...


Update: IX 2017
87. "Reprywatyzacja": 55 tys. ludzi wysiedlonych z Warszawy (+inne miasta), czego twarzą jest prezydent miasta - wiceprzewodnicząca PO. Doszło do tego w sposób rażąco nieludzki (samobójstwa itp.), bezprawny i chory (śmierć działaczki społecznej nadaje wymiaru gangsterskiego). Osoby wyrzucone z domów, porównują skalę zjawiska do działań okupanta. Z racji rozmiaru została obecnie powołana komisja weryfikacyjna, która już przywraca mienie osobom pokrzywdzonym przez ratusz i sądy... (np. Komisja weryfikacyjna unieważnia decyzję w sprawie Poznańskiej 14. Fenix Group protestuje (businessinsider.com.pl)).

2 komentarze:

AdamK pisze...

tl;dr, ale co do pkt. 2: masz jakieś dane porównawcze ze świata?

Tdc pisze...

Witaj, Adam na moim blogu!;)

Tak, zawsze staram się weryfikować publikowane informacje - co z resztą chyba widać po tej gigantycznej ilości zamieszczonych linków (choć przyznam się że nie sprawdzałem tych wszystkich linków bardzo szczegółowo - często brałem pierwszy trafny jaki mi wyskoczył w wyszukiwarce, pewnie są ciekawsze, ale to jak ktoś znajdzie to niech poda w komentarzu - dziękuję!).

Co do istoty punktu drugiego to zwykle przedsiębiorca/cy obawiają się czy zleceniodawca będzie wypłacalny. Realizowanie rządowych projektów to szereg profitów, w tym stabilność współpracy oraz dobry zarobek (lub choć godziwy jak są ciężkie czasy). Dlatego na całym świecie firmy się zabijają aby realizować podobne zadania, nikt nie podejrzewa że jakieś państwo splajtuje ! U nas nie splajtowało, ale niezrozumiałymi dla mnie machlojkami doprowadziło do bankructwa wykonawcę... niestety...

Pozdrawiam!;)Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...