czwartek, 30 kwietnia 2009

Allegro po nowemu

Od pewnego czasu Allegro zapowiadało zmianę układu „mojego allegro”. Teraz faktycznie wprowadzono zmiany i to dość znaczące:


Jak widać w pewnym stopniu informacje zostały zhierarchizowane i uporządkowane, ale zachodzi podejrzenie o to czy przyzwyczajeni użytkownicy faktycznie oczekiwali jakichkolwiek zmian. W końcu od wielu długich lat Allegro jest podawane jako wzór nawet dla eBaya, pod względem czytelności, intuicyjności, łatwości (czyli np. ergonomiczności) – nawet osoby z innych krajów doceniały to co „my Polacy” sobie tu wypracowaliśmy.

Ciekawe, czy jest to jedynie taki typowy „syndrom giganta”, bo przykładowo Microsoft również (już od Windowsa 98) właściwe wciąż wprowadza jakieś (czasami dość drastyczne) zmiany w interfejsie użytkownika, które raczej nie wprowadzają nowej jakości, a na pewno utrudniają korzystanie z systemu osobom od lat przyzwyczajonym do danej wersji.
Więc czy w allegro podobnie, ktoś MUSI się wykazać innowacyjnością i tym że w ogóle coś robi przed swoim szefem i dlatego widoczne są wprost identyczne posunięcia ??

Jakby nie było – mam nadzieję, że nowy układ będzie nam dobrze służył.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...