czwartek, 16 kwietnia 2009

Raport E-Commerce 2008

Raz na jakiś czas zajmuję się ekonomią oraz tzw. "E-Commerce" w różnych ujęciach (np. ostatnio była mowa o statystykach największego serwisu aukcyjnego).

Jakiś czas temu został opublikowany raport IAI-Shop.com odnośnie porównania handlu elektronicznego z roku 2008 i 2007. Jest to o tyle istotny raport, że nie opiera się o ankiety, ale o (podobno) reprezentatywną próbę aktywnych sprzedawców z ostatnich dwóch lat. Jak twierdzą autorzy raport ma z powodzeniem służyć: sprzedawcom internetowym, publicystom, analitykom i naukowcom.

Oto główne wnioski:
    Indeksy IAI 2008/2007:
    IAI przychody: wzrost o 80%
    IAI Ilość zamówień: wzrost o 21%
    IAI Średnia wartość zamówienia: wzrost o 48% (87,81 złotych)
    IAI Unikalni Użytkownicy: wzrost o 18% miesięcznie (3200 UU miesięcznie)

Obecnie planowane jest publikowanie podobnych raportów co 6 miesięcy.
Tak dużo się ostatnio mówi o globalnym kryzysie, ciekawe, czy będzie on widoczny w e-handlu, gdyż z moich doświadczeń wynika, ze w Polsce jest on prawie nieodczuwalny (np. ja mam w ostatnich miesiącach rekordowe obroty, a zainteresowanie drogimi ekskluzywnymi towarami wręcz rośnie).

Tu znajduje się wstępny opis raportu IAI-System, a w tym miejscu jest do pobrania: raport-IAI-Shop-2008-07.pdf.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Hi, Neat post. There's a problem with your site in internet explorer, could check this? IE nonetheless is the marketplace leader and a huge element of other folks will omit your great writing due to this problem.

Feel free to visit my web site - Paydayloanspup.Co.ukJeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...