wtorek, 28 kwietnia 2009

Załamanie rynku allegro

Wspominałem ostatnio w poście pt. „Raport E-Commerce 2008
wielu sprzedawców na allegro w marcu odnotowało rekordowe wyniki. Jednak w kwietniu nastąpiło nieprawdopodobne załamanie się rynku, jeden z Super Sprzedawców na zamkniętym forum (dla SS) rozpoczął nowy wątek (20 kwietnia) pt. „Spadek sprzedaży o 50%??? Czy też to odczuwacie???” słowami:
  Witam wszystkich SS

  W ostatnim czasie odczuwam znaczny spadek sprzedaży nawet ponad 50%.

  Czy wy też to odczuwacie?

  Probowalem dopytać na kontakcie dla super sprzedawców ale nie chcieli nic odpowiedzieć czy to tylko u mnie czy ogólnie odnotowano spadek zawartych transakcji u większości allegrowiczów.

Jak się okazuje nie tylko on to zaobserwował, właściwie całe allegro w ostatnich tygodniach przechodzi kompletny zastój, przykładowo wiele osób jest naprawdę zaniepokojonych a nawet zdesperowanych. Oto wypowiedź z 24 IV 2009:
  Re: Jest dramatycznie. Nasze produkty schodziły

  Sytuacja taka sama jest chyba wszędzie my na 3 kontach all mamy spadek o 70% w kwietniu do marca. Klienci stali sie strasznie nerwowi i dotego ciągle zmieniające się ceny na sprzęt komputerowy eh

Chyba właśnie najbardziej intrygujące i fascynujące w ekonomii są te zaskakujące zmiany na rynkach. Właściwie trudno cokolwiek przewidzieć, bo po rekordowym okresie sprzedaży można się było spodziewać spadków, ale nie tak szybko i nie tak drastycznych jak te które nastąpiły dosłownie z dnia na dzień.
Ciekawe jaki będzie maj - w mojej ocenie nieco lepszy.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...