wtorek, 28 kwietnia 2009

TVP Info do kasacji

Wspominałem już wielokrotnie (np. post "Do roboty !"), że pierwsza od lat partia liberalna po objęciu władzy, zamiast zabrać się do pracy ustawodawczej (np. wdrażania liberalnego prawa) zabrała się za reformę telewizji publicznej...
Jednak w czwartek po przyjęciu projektu, w TV podano szczegółowe informacje o tym co ma zmienić ta ustawa - nie mam zamiaru tu całości komentować (to zostało już zrobione w TV), poruszę jedynie najbardziej zadziwiające fakty, przy okazji raczej przemilczane w dyskusji publicznej...

Oto jeden z newsów opisujący czwartkowe wydarzenie (co ciekawe na wielu serwisach nie wspomniano o tym ani słowem!) Ustawa medialna trafiła do komisji (wiadomosci.onet.pl). Jak czytamy w tym tekście:
  Projekt przewiduje powołanie 16 regionalnych spółek telewizyjnych, które zostaną utworzone na bazie dotychczasowych oddziałów terenowych TVP - te ostatnie zostaną zlikwidowane. Regionalne spółki radiowe i telewizyjne mają mieć jednoosobowe zarządy i trzyosobowe rady nadzorcze.
Jest to dla mnie zadziwiające... przypomnijmy, że po wielu procesach jakie miał w USA Microsoft - w końcu jako karę za praktyki monopolistyczne sąd nakazał podział tej firmy na mniejsze... dlaczego coś co ma być największym wymiarem kary w USA u nas jest zawarte w Ustawie Medialnej ??
Choć oczywiście ostatnie zdanie doskonale wyjaśnia jaka jest geneza oraz komu jest to rozwiązanie na rękę...

Jednak w cytowanym tekście nie wspomniano, że ta ustawa NAKAZUJE likwidację kanału TVP Info ! Jest to zdumiewające, mamy w PL kilka kanałów informacyjnych w tym niewątpliwie jednym z najbardziej udanych i wiarygodnych jest TVP Info - a tu (chyba po raz pierwszy na świecie), sejm ustanawia sobie ustawę medialną, która kasuje kanał informacyjny... No jak byśmy mieli w Polsce 25 kanałów informacyjnych to pewnie nie byłby to żaden problem....

Oczywiście wiadomo, że takie rozwiązanie jest bardzo na rękę konkurencyjnym stacjom, do których zaliczyć trzeba TVN (TVN24) oraz Polsat (Polsat news). Przy biznesowych powiązaniach obecnej partii rządzącej (ostatnio o biznesowych powiązaniach wspominałem w tym miejscu) wiadomo kto komu robi tu prezent... a jak wiemy nie po raz pierwszy...

Tu można dodać z nieco innej beczki: Sondaż: sprawy w Polsce idą źle...

Ogólnie od początku byłem szczęśliwy z faktu, że pierwszą przygotowywaną ustawą przez partię liberalną po wygranych wyborach była ustawa medialna, a teraz zastanawiam się kto tam się znajduje i co właściwie robi ?!?!


Update:
  ... polska telewizja publiczna jest z punktu widzenia świata polityki kością zbyt atrakcyjną, zbyt ogromną i zbyt smakowicie pachnącą, by ją politycy choćby na chwilę zostawili w spokoju.

  Autor: Jacek Żakowski
  Źródło Telewizja (Wikicytaty)


  W cywilizowanych państwach ludzie nie muszą już prowadzić wojen, ich najniższe instynkty z powodzeniem zaspokaja telewizja.

  Autor: Andrzej Majewski
  Źródło Telewizja (Wikicytaty)

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...