sobota, 25 kwietnia 2009

Spadek dochodu Microsoftu

Ostatnio w poście pt. "Kryzys w Microsofcie ?" wspominałem o zwolnieniach itp. jednak tym razem znów jest głośno np. w newsie pt. "Znaczny spadek dochodu Microsoftu" (dobreprogramy.pl), gdzie czytamy:
    Podobnie jak niedawno Apple, także i Microsoft ogłosił swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał (od stycznia do marca) bieżącego roku księgowego - nie są one jednak tak optymistyczne.

    Jak wynika z analizy TechCrunch, całkowite wpływy względem analogicznego okresu w poprzednim roku spadły o 6%, natomiast dochód (net income) korporacji spadł aż o 32%. Jest to niewiele poniżej wcześniejszych oczekiwań analityków, niemniej osiągnięte kosztem znacznych cięć w wewnętrznych kosztach działalności.

    Przychody z działalności w segmencie klienckim (głównie ze sprzedaży Windows) spadły o 15,6%, działalność internetowa Microsoftu w ślad za 16-procentowym spadkiem przychodów z reklamy niemal podwoiła zeszłoroczne straty sięgając poziomu 575 mln USD na minusie. Co interesujące, 7-procentowy wzrost przychodów zanotował segment serwerów, który chyba po raz pierwszy w historii Microsoftu przyniósł firmie więcej pieniędzy niż segment kliencki. 16 procent więcej Microsoft zarobił również na grach.
Pierwszy komentarz do tego newsa napisał niejaki Tom:
    Czyżby Microsoft biedniał? Zobaczymy po premierze W7 :D

Tu znajduje się wspominany news dotyczący Apple pt. "Dobre wyniki finansowe Apple" (dobreprogramy.pl), w którym nastroje są odmienne.

Czyli postawione przeze mnie wcześniej pytanie jest nadal aktualne: Ciekawe czy to kryzys już dopadł Microsoft czy tylko następstwa wprowadzenia systemu Vista ?

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...