wtorek, 19 maja 2009

Zabytkowa książka Tanenbauma

Dziś udało mi się zdobyć historyczny rarytas, książkę pt. „Organizacja maszyn cyfrowych w ujęciu Strukturalnym” (WNT 1980), której autorem jest Andrew S. Tanenbaum, z powodu samego tego nazwiska pozycja jest bardzo wartościowa. Na Allegro książka jest kompletnie nieosiągalna, mi udało się ją zdobyć w bardzo dobrym stanie jak na jej wiek.

W książce jest mowa o systemach popularnych w latach 70. (wtedy powstawał Unix), czyli gównie chodzi o:
- IBM 360 i 370
- CDC 6000, Cyber 70 i 170
- PDP-11 (firmy DEC)
- oraz systemie operacyjnym MULTICS (Wikipedia)

Czyli mam kolejną ciekawą pozycję do mojego dość obszernego zbioru – ciekawe jednak kiedy ja znajdę czas na czytanie ? Chyba dopiero na... emeryturze :D :D

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...