wtorek, 19 maja 2009

TOS na kółkach ;)

Dziś idąc ulicą znalazłem coś takiego:


...a niektórzy płacą 1000 zł aby mieć coś ulubionego na rejestracji ;):):)

Jeśli ktoś nie wie co to jest TOS, to wyjaśniam, że jest to okienkowy (sterowany myszką), wielozadaniowy system operacyjny dla 16 i 32 bitowych komputerów Atari (dosŧępny od 1985 roku). Ówcześnie jeden z najbardziej zaawansowanych systemów tego typu, przykładowo Microsoft w latach 80 wzorował się na nim, a nawet chodzą plotki, że stosował tzw. reverse engineering (Wikipedia). Więcej na temat Apple, Atari i Microsoftu pisałem w poście pt. "Microsoft w czyjej skórze ?".

Na Wikipedii można na temat TOSu przeczytać więcej - a warto przeczytać nawet znacznie więcej;)

2 komentarze:

dak pisze...

I to się nazywa informatyka w zaprzęgu. Ten, kto ma tę rejestracje nie jest pewnie tego świadom.

Tdc pisze...

Witaj DAK!

Ciekawe tylko kto kogo zaprzęgł ;)

Bo tak to w życiu bywa jeden coś ma i nie wie ile to jest warte, a drugi chce mieć lub mocno za to przepłaca ;)

Pozdrawiam!Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...