sobota, 2 maja 2009

Internetowy plagiat ?

Właśnie wróciłem z majowego sztabiku i okazało się, że skontaktował się ze mną jakiś Wikipedysta, informując, że niejaki stolarz (IPek) zgłosił mój (całkowicie) autorski tekst na odpowiednią stronkę (Zgłoś błąd w artykule). Ów Wikipedysta zastanawia się nad tym czy mój tekst jest oryginalny, ponieważ znalazł stronkę eBajki.eu, na której toczka w toczkę ktoś wstawił tekst z Wikipedii...

Jest to dla mnie spore zaskoczenie (cytują mnie ! :D :D :D ), ale jednak mogli/mógł podać skąd pochodzi ten tekst...


Wcześniej w poście pt. „Kanon polskiej Wikipedii – zaskoczył;)” wspominałem o tym, że hasło to trafiło do Kanonu polskiej Wikipedii.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...