poniedziałek, 11 maja 2009

Na allegro zmiany

Jeszcze całkiem niedawno wspominałem o zmianach na serwisie Allegro (w tym poście), a już dziś jest zupełnie nowa wiadomość, oto e-mail z Allegro:
  Nowy formularz sprzedaży

  Jako sprzedającego w naszym serwisie, na pewno zainteresuje Cię wiadomość, że 12 maja zastąpimy stary formularz wystawiania ofert nowym, zdecydowanie bardziej przyjaznym i przejrzystym.

  Co zmienimy w formularzu?
   * Zostanie on podzielony na pięć logicznie wyodrębnionych kroków-zakładek
   * Czas na uzupełnienie wszystkich pól będzie nieograniczony (system nie wyloguje Cię w trakcie wpisywania danych)
   * Zdjęcia i szablony opłat pocztowych będą wczytywane bez przeładowywania całego formularza, ponadto dodamy możliwość sortowania zdjęć
   * Udostępnimy ulepszony edytor wizualny do tworzenia opisów ofert
   * W każdym momencie będziesz mógł zobaczyć, ile pozostało do wypełnienia, albo cofnąć się do wcześniejszych kroków, żeby zmienić szczegóły oferty
   * Formularz będzie na bieżąco informował, czy pola są wypełnione prawidłowo.

  Wprowadzane w formularzu dane pozostają bez zmian, więc jeśli korzystasz z wcześniej stworzonych szablonów, nie musisz nic w nich zmieniać. Zmiana polega na podzieleniu formularza i zwiększeniu jego funkcjonalności.

Jak widać z zapowiedzi, możliwości będą adekwatne do czasów w jakich żyjemy, a koncentrować się będą na nowych technikach tworzenia stron, które operację kontaktu z serwerem czynią bardziej przezroczystą oraz pewną. Zwykle tego typu zmiany powodują większą interaktywność stronki WWW, ale jak będzie w praktyce to się przekonamy, a jak pisałem ostatnio (w tym miejscu), raczej należy się spodziewać problemów natury technicznej...


A w tym miejscu inne informacje o Allegro jakie ostatnio były publikowane (a było ich trochę).

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...